GES Tesisim kapasitif endüktif cezaya girmiş?

cenesiz

Üye
Merhaba
Ben GES tesisi sahibiyim. Tesisim kapasitiften cezaya girmiş. Öncelikle şunu öğrenmek istiyorum:
1. Tesisimi yapan firmanın buradaki sorumluluğu nedir? İşçilik veya malzeme kullanımının bu sürece etkisi nedir? Tesisi gapan firmadan maddi talepte bulunabilir miyim?
2. Kompanzasyon panosu yapmak yerine bu sıkıntıyı nasıl giderebilirim?

Konun maddi boyutu olduğundan dolayı benim için önem arz ediyor. Bilgi verirseniz memnun olurum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
GES lerde,bu konu bilinen ve tedbir alınması gereken bir konudur.Tesisi kuranında ,ihtiyaç kadar kompanzasyon tesisini kurması gerekirdi.İhtiyaç kadar kompanzasyon tesisi kurmak dışında bir çözüm olmaz.İşin aslına bakılırsa,bu konuyu sizinde biliyor olmanız gerekirdi.

Son düzenleme:
kompanzasyon maliyeti gese yaptıgınız harcamanın 1/200 unu gecmez

Merhaba ;

Tesisinizde import yükün kompanzasyonunun yapılması gerekmektedir. Lisanssız GES tesislerinde esas tüketici trafo ve stand by konumunda ki inverterler olduğundan tüketim oldukça düşüktür. Bu yüzden orta gerilim referanslı svc uygulama yapmanız gerek. Ayrıntılı bilgileri grup arge firmasını arayarak öğrenebilirsiniz.

kompanzasyon maliyeti gese yaptıgınız harcamanın 1/200 unu gecmez
%80 i kredi ile borçlanılarak yapılan tesisler için sobradan ortaya çıkan 1000 TL lik ek masraf bile büyük sıkıntı yaratıyor. Yatırım sürecini bilmeyen ges yatırımcısının çilesini bilemiyor maalesef.

Merhaba
Ben GES tesisi sahibiyim. Tesisim kapasitiften cezaya girmiş. Öncelikle şunu öğrenmek istiyorum:
1. Tesisimi yapan firmanın buradaki sorumluluğu nedir? İşçilik veya malzeme kullanımının bu sürece etkisi nedir? Tesisi gapan firmadan maddi talepte bulunabilir miyim?
2. Kompanzasyon panosu yapmak yerine bu sıkıntıyı nasıl giderebilirim?

Konun maddi boyutu olduğundan dolayı benim için önem arz ediyor. Bilgi verirseniz memnun olurum.

Merhaba,
1. madde : Sözleşmenizde eğer reaktif cezalarla ilgili veya işletmeye dair madde yok ise herhangi bir talepte bulunamassınız.
2. madde : Sistemi kapatarak. İnverterleri üretim bittikten sonra sistemden ayırın.

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri