Öncelikle merhaba EEM 3. sınıf öğrencisiyim tasarım dersi için aldığım proje 6MW gücünde ges projesi burada benden istenenler;
  • 6MW gücünde bir güneş enerji santralinin tek hat şeması
  • İletken hesapları
  • Trafo hessapları
  • Panel yerleşimleri
gibi hesapların yapılması. Projeyi kendim seçtim bu alan da bana faydası olur diye düşündüm ama projenin neresinden başlamam gerekiyor ve ne yapmam lazım bilemedim internette yaptığım araştırmalarda bir tane proje buldum ama hepsi yapılmış herhangi bir açıklama yok yol gösteren bir şey bulamadım benim amacım projeyi verimli bir şekilde yapmak kendime bir şeyler katmak yol gösterecek kitap veya başka kaynak önere bilecek birileri var mıdır

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
projeyi bulmanız çok zor olacaktır. sistem henüz yeni olduğu için daha önceden proje hazırlayanlar hazırladıkları projeleri kolay kolay paylaşmıyorlar.

o yüzden bölgenizde bulunan Enerji dağıtım şirketinde daha önce onaylı projelerin kopyasını isteyebilirsiniz.

projeyi bulmanız çok zor olacaktır. sistem henüz yeni olduğu için daha önceden proje hazırlayanlar hazırladıkları projeleri kolay kolay paylaşmıyorlar.

o yüzden bölgenizde bulunan Enerji dağıtım şirketinde daha önce onaylı projelerin kopyasını isteyebilirsiniz.
Üstad projeyi oradan alsam bile 6mw gücünde olan icin oradan nasıl faydalanmam lazim bilmiyorum uğraşan varsa önce şuradan başlaman lazim dese bir şekilde götürmeye çalışacağım

Eklersen seviniriz :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri