Garaj Kapı kumandası arızası

cbiyik

Üye
Merhaba herkese garaj kapı kumandam çalışmamaya başladı pilinin bittiğinden şüphelenerek pili değiştirdim fakat yine çalışmıyor. İçini açıp baktığımda butonların üstünde bulunan LD2 isimli kısmın lehimli olduğunu fakat boş olduğunu farkettim ve oradaki komponentin kırıldığını veyahut koptuğunu düşünüyorum fakat LD2 isimli kısımda ne olduğunu anlamadığım için değişim yapamadım. Sizce arıza bu kısımdan kaynaklı mıdır veya farklı bir fikriniz var mı ? Eğer bu kısımdan kaynaklı ise LD2 isimli kısımda ne var aynısını alıp lehimlesem sorun çözülür mü ? Yanıtlarınız için teşekkür ederim.
IMG_5998 (1).JPG

IMG_5995.JPG

IMG_6006.JPG

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Büyük ihtimal infrared (kızıl ötesi ) led yerinden çıkmış. Kartın diğer yüzeyinin fotorafinida görebilirmiyiz? .

Evet.infared led düşmüş. Eliniz yatkinsa elektronik malzeme satan yerlerden rahatlıkla temin edip tamirini yapabilirsiniz.1.5-2 tl civarında fiyatı vardır. El yatkinliginiz ve gerekli malzemeniz yoksa profosyonel birinden destek alın.

Ayrıca elimde VS1838B modelinde bir Infrared alıcı sensör var bunu lehimlesem olmaz sanırım 3 bacak zaten aynı işlevi görür mü ? gidip IR Led alayım ona göre . Çok teşekkür ederim kumandacıya götürdüm 30 tl istedi kendim halledebilirim daha önce lehim işlemi yaptım ekipmanlara da sahibim :)

Ekli dosyalar

• IMG_6007.JPG
    IMG_6007.JPG
    710.5 KB · Görüntüleme: 92
Bu bir RF kumanda değil mi? IR led ile
ne alakası var?
1 butonu ile 2 butonu arasındaki delikten,
kumandanın çalıştığını gözlemlemek için
olmasın?

Ek:
Üstteki resimdeki malzeme IR alıcıdır.

Bu bir RF kumanda değil mi? IR led ile
ne alakası var?
1 butonu ile 2 butonu arasındaki delikten,
kumandanın çalıştığını gözlemlemek için
olmasın?

Ek:
Üstteki resimdeki malzeme IR alıcıdır.
ben de rf diye dusunuyorum bildiğimiz garaj kumandası 433 mhz lik normalde çalışan kumanda dun calısmamaya basladı pil falan değiştirdim nafile . Bu arada IR Led de taktım ama hala çalışmıyor farklı bir önerisi olan var mı

ben de rf diye dusunuyorum bildiğimiz garaj kumandası 433 mhz lik normalde çalışan kumanda dun calısmamaya basladı pil falan değiştirdim nafile . Bu arada IR Led de taktım ama hala çalışmıyor farklı bir önerisi olan var mı
Problemine çözüm bulabildin mi?

rf kumanda olduğu için ınfared led kullanılmaz. orada kırmızı küçük bir smd led var ve butona bastığınızda ışık flaşör yaparak size calıştırğını gösterir.

1- butonları multimeter ile control edin. bastığınızda kısadevre olmalı. olmuyorsa butonu değiştirin.
2- pilinizi tekrar değişştirin. aldığınız yerden almayın farklı bir yerden alın. pilin raf örü bitmiş olabilir.
3- cihaz manyetik alan vb. sebeblerle hafızsı bozulmuş, tekrar kodlama yapmak gerekebilir. motorun alıcısına kumandayı tekrar tanıtın.
4- eğer bu sebeplerden ötürü değilse entegreden dirence her sey olabilir. kart tamiri yapılması lazım.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri