Güneş panelleri

buraktht

Üye
Arkadaşlar yeni bir oda yapıcam ve odamda bedava elektrik kullanmak istiyorum sizce bir oda için 24v 900 watt güneş panali yeterli olurmu bu işlerde daha yeniyim yardımcı olursanız sevinirim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
900 w. güneş panelinden yaz aylarında ortalama 3000 w/h enerji depolayabilirsiniz. Odanızda bulunan aydınlatma, televizyon ve bilgisayar için yeterli olur.

Yalnız bu işler sadece güneş paneli ile bitmiyor. Akü grubu, akü şarj regülatörü ve inverter gerekecek. Bağlantı kabloları haliyle olacak.

Kullanacağınız cihazları ve günde kaç saat kullanacağınızı yazarsanız daha net bilgi verebiliriz.

Bu odada 1 adet elektrikli panjur olucak 1 adet masaüstü pc bir adet dizüstü olucak birde işte plc falan olur

Günlük 3000 w/h elektrik size güle oynaya yeter. 4 adet 100 Ah kuru akü alıp, ikişer ikişer seri bağlayıp 24 v. oluşturun. Her grubu da paralel bağlayın 24 v. 200 Ah akü grubu olur. 40 amperlik şarj regülatörü ve 24 v. 1000 w.lık inverter alınca işlem tamam olur.

Rica ederim, kolay gelsin. İnşaallah istediğiniz gibi yaparsınız.

Peki sormak istediğim birşey daha var sizce bu sistem kaç liraya mal olur

Bahsettiğiniz 900 w. panel elinizde yok mu ? Yeni mi alacaksınız ?

Hepsini yeni alacağım

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

O zaman 900 w. panele ihtiyacınız yok. Daha düşük güçte olabilir. Dizüstü pc ortalama 65-70 w. Masaüstü pc gücü kaç watt bilmiyorum. Herhalde 100 w. civarıdır. Akşam otururken 20 w. tasarruflu ampül kullanırsınız. Elektrikli panjur bir kere açılıp, kapatılır, onu hesaba katmaya gerek yok.

Gelelim benim soruma. Bu pc ler kaç saat kullanılır ?

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri