Güç kaynağı Hk.

Elimde eski bir PC güç kaynağı var. Ben bunu ufak tefek işlerimde kullanmak istiyorum. Güç kaynağının girişinde Kullanmayı düşündüğüm fişin üzerinde 16A yazıyor. Power supply'ın etiketinde ise giriş akımına 4A yazıyor. Acemi olduğumdan ve emin olmak için soruyorum. Bu fişi bu kaynağa bağlasam sıkıntı oluşur mu ?
Oluşursa engellemek için ne yapmalıyım?

Ekli dosyalar

• IMG_20190203_125938.jpg
    IMG_20190203_125938.jpg
    284.3 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20190203_125906.jpg
    IMG_20190203_125906.jpg
    250.2 KB · Görüntüleme: 14
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Eğer fişi 220 volt elektriğe bağlayıp bununla beslemeyi düşünüyorsanız, fişiniz 16 amper yükü kaldıracak seviyede.Cihazınız ise 220 volta 4 amper yük çekecek.Dolayısı ile fişiniz işinizi rahatlıkla görür.

Bunun ötesinde cihazınızda çeşitli çıkışlar mevcut ve 5 voltta 20 amper çıkış verebiliyor.Bu kablo ile 5 volt çıkışını beslemeyin.5 volt ile beslediğiniz cihaz 20 amper çekme kapasitesine sahip olursa kablo dayanmaz.

Hasılı o fiş ,cihazı Şebeke elektriğine (220 volt) bağlayıp beslemekte gayet yeterli ama 5 volt çıkışından başka cihazı beslemekte (beslenen cihazında 20 amper çekmesi farz edilirse) yetersiz.12 volt çıkışlar ise 12 amper gözüküyor.Normalde bu yükünde altından kalkar ama uzun sürede kablo ısınır mı orasını bilemem.

Eğer fişi 220 volt elektriğe bağlayıp bununla beslemeyi düşünüyorsanız, fişiniz 16 amper yükü kaldıracak seviyede.Cihazınız ise 220 volta 4 amper yük çekecek.Dolayısı ile fişiniz işinizi rahatlıkla görür.

Bunun ötesinde cihazınızda çeşitli çıkışlar mevcut ve 5 voltta 20 amper çıkış verebiliyor.Bu kablo ile 5 volt çıkışını beslemeyin.5 volt ile beslediğiniz cihaz 20 amper çekme kapasitesine sahip olursa kablo dayanmaz.

Hasılı o fiş ,cihazı şebeke elektriğine (220 volt) bağlayıp beslemekte gayet yeterli ama 5 volt çıkışından başka cihazı beslemekte (beslenen cihazında 20 amper çekmesi farz edilirse) yetersiz.12 volt çıkışlar ise 12 amper gözüküyor.Normalde bu yükünde altından kalkar ama uzun sürede kablo ısınır mı orasını bilemem.
Bilgilendirme için teşekkürler. O halde bağlıyorum kabloyu.

sıkıntı olmaz ben birtane yapıyorum ben pc power supply bide receiver ğüç kartı kullanıyorum.
onun 12,5.3,3 v dışında çıkışlarıda var ben birkaç tanesi kademe anahtarı takmayı planlıyorum.
o kablo işini görür

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri