Görüntü Aktarım

by_erman

Üye
Arkadaş merhaba
Daha önceki konulara baktım rastlayamadım ama varsa da kusura bakmayın.

Bende 1 ad dvr cihazı var. Bahçemizde takılı. Bahçe ev arası 250 mt açık alan. Dvr cihazına 4 kamera bağlı aktif. Bu dvr cihazının vga çıkışından görüntüyü kablosuz evdeki monitöre nasıl aktarabilirim acaba. Ayrıntılı yazabilirmisiniz?. Bende tp link cpe 210 var 2 taraflı ama görüntüyü bir türlü aktaramadım. Vga ethernete çevirdim ap girdim karşı tarafın ap tekrar ethernetten vga çeviri yaptım ama görüntü gelmedi. Daha başka bir seçenek varmıdır acaba?

Teşekkürler.

(Kullandığım / denediğim malzeme listesi aşağıda resimleri mevcut)
font-Extender-Female-To-Lan-Cat5-Cat5e-RJ45-font-b.jpg

Hocam DVR ethernet portu yok mu, 2 cihazın ip blogunu aynı ayarlamaniz lazım ayrıca cihazlardan biri verici iken diğeri alıcı ayarlanmalı ve birbirlerine tanitilmali(şifre vs.) Bu modelde var mı bilmiyorum ama yanda ya da arkada bağlantı kalitesi ledleri oluyor birbirine bağlanıp baglanmadigini anlarsınız.

Merhaba

Dvr cihazının nedir ? açıklama !!! model , arka giriş çıkışlar portlar vs gibi resim gösterimi !!!
Ethernet cıkışı yok mu ?
Tam bilği ?

http://www.tp-link.com.tr/products/details/cat-37_CPE210.html#overview
http://www.kolaykurulum.net/Products/2-4GHz-300Mbps-9dBi-Dis-Mekan-CPE-detail-1099

Kolay Gelsin .

Merhaba.

Cihazın modeli neutron. Şuan ethernet girişinden internet aktif olarak kullanılıyor. Yani Uzaktan bilgisayar üzerinden kameraları izliyorum. Fakat mevcut cihazın üzerinden tek çıkış vga var boşta onun kamera görüntüsünü ayrı bir monitörden almam gerek o monitör de 200 mt uzakta. oraya kablosuz sistem ile aktarım yapmam lazım. üstte vga çeviriciler ile denedim ama başarılı olmadım. ap ler ile görüntü aktarımı yapmalıyım kısaca.
Hocam DVR ethernet portu yok mu, 2 cihazın ip blogunu aynı ayarlamaniz lazım ayrıca cihazlardan biri verici iken diğeri alıcı ayarlanmalı ve birbirlerine tanitilmali(şifre vs.) Bu modelde var mı bilmiyorum ama yanda ya da arkada bağlantı kalitesi ledleri oluyor birbirine bağlanıp baglanmadigini anlarsınız.

Mevcut sistem de internet üzerinden kamerlar çalışıyor amacım vga görüntü aktarımı mesafe 200 mt. vga çıkışından 200 mt ilerdeki monitöre girip monitörden görüntü almak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba

Hub kullanın .
Çeşitli tip ve hız özellikleri mevcuttur sisteminize uyğun tercih edebilirsiniz .

TL-SF1005D-Html_05.jpg

Ayarları yapınız !!!

Kolay Gelsin .

Merhaba

Hub kullanın .
Çeşitli tip ve hız özellikleri mevcuttur sisteminize uyğun tercih edebilirsiniz .

TL-SF1005D-Html_05.jpg

Ayarları yapınız !!!

Kolay Gelsin .

Hub çoğaltmak amaçlı. Ben vga aktarımını sağlamak istiyorum. Acaba ilk anlattığım da yanlış yaptığım nedir? Vga dan dönüştürücü ile ethernete çeviriyorum onuda ap giriyorum 200 mt ilerdeki 2. ap den çıkış alıyorum ethernet olarak çeviriyorum vga ya onuda monitöre giriyorum ama görüntü gelmiyor. Ama ap aradan çıkartıyorum vga ethernet - ethernet vga monitöre giriyorum görüntü geliyor acaba ap larda özel yapmamız gereken bir ayar mı var?

Hub çoğaltmak amaçlı. Ben vga aktarımını sağlamak istiyorum. Acaba ilk anlattığım da yanlış yaptığım nedir? Vga dan dönüştürücü ile ethernete çeviriyorum onuda ap giriyorum 200 mt ilerdeki 2. ap den çıkış alıyorum ethernet olarak çeviriyorum vga ya onuda monitöre giriyorum ama görüntü gelmiyor. Ama ap aradan çıkartıyorum vga ethernet - ethernet vga monitöre giriyorum görüntü geliyor acaba ap larda özel yapmamız gereken bir ayar mı var?
Link için Cihaz ayarlarını yaptınız mı acaba?

Link için Cihaz ayarlarını yaptınız mı acaba?

ap için normal net aktarımı ayarlarını yaptım fakat görüntü için extra farklı bir ayar yapılıyormu bilmiyorum. Açıkcası aklıma takılan acaba ethernet kablo dizilimi farklı olabilrmi? Ap ayarları farklı olabilir? veya ap lar görüntüyü kaldıramıyor, ap giriş çıkışları farklı bağlasam olur? kafama takılan çeşitli sorular bunlar tabi deneyerek bulmaya çalışacam. bunlarda bir neden olabilir mi?

ap için normal net aktarımı ayarlarını yaptım fakat görüntü için extra farklı bir ayar yapılıyormu bilmiyorum. Açıkcası aklıma takılan acaba ethernet kablo dizilimi farklı olabilrmi? Ap ayarları farklı olabilir? veya ap lar görüntüyü kaldıramıyor, ap giriş çıkışları farklı bağlasam olur? kafama takılan çeşitli sorular bunlar tabi deneyerek bulmaya çalışacam. bunlarda bir neden olabilir mi?
Dvr Ethernet kablosunu, aktariciya baglayin, diğer lokasyonda da bilgisayardan dvr'a bağlanmayı deneyin, cihaz ayarlarınız doğru mu kontrol etmiş olursunuz veya alıcı tarafındaki cihaza bilgisayar bağlayıp DVR tarafındaki cihazin ip'si ile bağlanmaya çalışın.

Hocam bağlantı yapmayı başardınız mı? Yaptıysanız anlatabilirmisiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri