Fotoselli musluk sensörüne farklı sensör bağlamak

hanefi75

Üye
Merhaba, Fotoselli musluğun fotoseli bozuldu. Komple muslukla beraber yeni fotoselli musluk almak istemiyorum.Sadece fotosel takımını almak istiyorum. Malum fotosel gözler farklı ebatlarda oluyor.Ve benim musluğumun deliğine uymayacak.Bende eski fotosel gözü yeni alacağım fotosel kutusuna bağlayacağım.Soketleri uymayabilir ama kabloyu açarak rengine göre bağlarım.Bildiğim kadarıyla bütün fotosel kutular 4 adet pil ile çalışıyor.Sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.
Firmanın birine sordum.Uymaz, göz ve fotosel .kutusu bir bütündür dedi.Ne dersiniz?Temsili resim ekledim
sönsör1.png

Sensör bir çiften oluşur, bir ir verici ve bir ir alıcıdan. Deneme amaçlı test yapabilirsiniz ama verci ve alıcının yerine dikkat etmenz gerekir. Örn: CNY70

Kutudan gelen kabloları sıyırırım, sensörden gelen kablolarıda sıyırır aynı renkleri birleştiririm.Yeter ki standart aynı renkler kullanılıyor olsun.Tşk. ederim verdiğiniz bilgi için.

musluk ne marka?

GPD. Stecell markasının Fotosel kutusunun daha kaliteli olduğunu farkettim.Çünkü o markayı da kullandım.GPD'nin sensör yuvası daha geniş. Stecell sensörünü satın almak istiyorum. Ama stecell sensörü küçük.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba. Birilerine faydam olsun diye yazıyorum.GPD sensörlü musluğun sensörünü çıkardım yerine stecellin aynı boyutta sensörünü taktım çalışıyor. Lakin kablo renkleri farklıydı. Sadece her iki markada da kırmızı kablo uyuyordu.Kutudan sensöre giden kabloydu ve faz kablosuydu. Sensöre giden nötr kablosunu da bulmak kolay oldu. Multimetre sayesinde. Sensörden kutudaki selenoid valfe geri dönen kabloları da bir şekilde buldum (evimde hem Stecell hem de GPD sönsörlü musluk olunca kim olsa bulurdu 😊). Soketler uymadığı için kabloyu kesip bozulan sensörün kablosuna ek yaptım.

Arkadaşlar merhaba. Birilerine faydam olsun diye yazıyorum.GPD sensörlü musluğun sensörünü çıkardım yerine stecellin aynı boyutta sensörünü taktım çalışıyor. Lakin kablo renkleri farklıydı. Sadece her iki markada da kırmızı kablo uyuyordu.Kutudan sensöre giden kabloydu ve faz kablosuydu. Sensöre giden nötr kablosunu da bulmak kolay oldu. Multimetre sayesinde. Sensörden kutudaki selenoid valfe geri dönen kabloları da bir şekilde buldum (evimde hem Stecell hem de GPD sönsörlü musluk olunca kim olsa bulurdu 😊). Soketler uymadığı için kabloyu kesip bozulan sensörün kablosuna ek yaptım.
4 sene mi sürdü çözmeniz?

4 sene mi sürdü çözmeniz?
;)GPD sensörlü musluk ara ara sorun çıkarıyordu. Özellikle sabah ilk kullanımda sensör elimin hareketine tepki vermiyordu. Pil yerine fişli kullanmaya başlamıştım.Fişli, bir süre sorun çıkarmadı, sonra fişte de sorun ara ara çıkmaya başladı. Öylece hep kullandım ama artık sorun iyice belirginleşti.Geçen günlerde bu işe el attım.

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri