Fotoselli musluğu pilden adaptöre geçirmeme lazım

elektrofizikci

Usta Üye
Slm arkadaşlar. Bir şey deneyeceğim ama başlamadan tecrübeli arkadaşlara danışmak istedim.

6 adet fotoselli musluğumuz var. Bunların şuan pille çalışıyor. her bir pil 40 Tl ve 2 ayda bitiyor. Bu yüzden bana başvurdular başka yol bulalım diye.

Seçenek 1: Tek adaptörle 6 sını da çalıştıracağım. Fakat elektrikler kesilince ne olacak.
Seçenek 2: Şarjlı lamba veya süpürgelerin içindeki gibi bir sistem kurup akülü bir sistem kursam randıman verir mi?

Teşekkür ediyorum şimdiden. Sağlıcakla...

6 v arkadaşım...

Aklıma şimdi şey geldi, UPS kullansam mı ki en ucuzundan?

selam dostum benim görev yaptığım binadada fotoselli çeşmelerden mevcut benim her fotoselli çeşmemin altında bir kutu var bu kutunun içindede bir adet akü ve şarz ünitesi mevcut fişi prize takıyosun devamlı şarzda duruyor elektrik gittiğindede aküden besleme yapıyor şuan bi tanesini deniyorum fişi çıkardım aküsü ne zaman bitecek diye bekliyorum 15 gün oldu hala devam ediyor çalışmaya :D sende böyle bi sistem kurmalısın bence çok verimli

Bir şey soracağım "elektrik kesilince nasıl olcak diye sormuşsun" kesintide aydınlatmayı nasıl yapıyorsun? diğer elektrikli cihazların durumu ne? ups, jeneratör? zaten bunlar varsa prizi de beslemiyor mu?

evet jeneratörümüz var lakin lokal kesimlerde mesela o bloğun enerjisini kesmek istediğimde ki bu bizde sık sık olur. aydınlatmadan daha önemli bir sorun yani bu bizce :)

artisstkumral arkadaşım, o dediğin sistem hazır bir sistem mi, yoksa kendiniz ce mi yapıldı? hazır bir sistem ise üzerinde yazan marka model v.s. bilgileri verirsen sevinirim. gidip alayım onu. teşekkürler...

Ben penceresiz veya gece vardiyası, karanlık bir ortam düşünmüştüm, aydınlatmayı bu sebeple kast etmiştim. Aydınlatmadan bunları besleyecek kablo buat içinden hal edilebilir, neticede bunların tüketimi çok tutmaz.
Bir not: Aşağıdaki devre gibi ilave yapmanız halinde, pillerin voltajı üzerindeki 0,5v besleme ile cihazları beslerseniz Şebeke varken, pillerden harcamaz. Şebeke kesintisi yaşandığında bu sefer pillerden yer. Zaman azlığından tam anlatmak istediğim şekil değil ama yine de umarım demek istediğimi anlamışsınızdır. D1 diyotuna ihtiyaç yok.
DC+Power+Supply+Circuit+with+Battery+Backup.png

hazır bi sistem kardeşim bi bakarım üzerinde ne yazıyomuş sana bilgi veririm
evet jeneratörümüz var lakin lokal kesimlerde mesela o bloğun enerjisini kesmek istediğimde ki bu bizde sık sık olur. aydınlatmadan daha önemli bir sorun yani bu bizce :)

artisstkumral arkadaşım, o dediğin sistem hazır bir sistem mi, yoksa kendiniz ce mi yapıldı? hazır bir sistem ise üzerinde yazan marka model v.s. bilgileri verirsen sevinirim. gidip alayım onu. teşekkürler...

Aşağıdaki devre gibi ilave yapmanız halinde, pillerin voltajı üzerindeki 0,5v besleme ile cihazları beslerseniz şebeke varken, pillerden harcamaz. Şebeke kesintisi yaşandığında bu sefer pillerden yer. Zaman azlığından tam anlatmak istediğim şekil değil ama yine de umarım demek istediğimi anlamışsınızdır. D1 diyotuna ihtiyaç yok.
DC+Power+Supply+Circuit+with+Battery+Backup.png

Aşağıdaki devre görünmüyor arkadaşım. Teşekkürler ilgin için...

Özür dilerim, işyerindeki bilgisayarda gözükmüyordu, evden girdim şimdi, görünüyor. sağol.

Son düzenleme:
Slm arkadaşlar. Bir şey deneyeceğim ama başlamadan tecrübeli arkadaşlara danışmak istedim.

6 adet fotoselli musluğumuz var. Bunların şuan pille çalışıyor. her bir pil 40 Tl ve 2 ayda bitiyor. Bu yüzden bana başvurdular başka yol bulalım diye.

Seçenek 1: Tek adaptörle 6 sını da çalıştıracağım. Fakat elektrikler kesilince ne olacak.
Seçenek 2: Şarjlı lamba veya süpürgelerin içindeki gibi bir sistem kurup akülü bir sistem kursam randıman verir mi?

Teşekkür ediyorum şimdiden. Sağlıcakla...

boyle konular cok ılgınc gelır bana cunkı hep yapmak ıstedıgım proje tıplerınden sizler nerelerde ogrendınızbu tıp kurulumları yapmayı ( genel anlamda herkeze soruyorum ) ? Daha yasım 18 ogrenmek kendımı gelıstırmek ıstıyorum ve sızın gıbı abılerden kardeslerımden yardım ıstıyorum hatta bu konuda gıdıp bır konu acayım oylesı daha verımlı olur dıye dusunuyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,950
Son üye
Krşt.alg

Yeni konular

Geri