Foşur foşur

Mr_YAMYAM

Profesyonel Üye
Geçenlerde birşeyler içip keyfederken klavyem de gözüme baktığı için içeceğimden biraz da O'na ikram etmiştim D
Gel gelelim bir kaç gün sonra içeceği sindiremeyen klavyenin bazı tuşlarının hareket zorluğu yaşadığını gözlemledim.
Bu tuşlardan birisini açınca, klavye alt kısımlarında bir ekolojik sistem oluştuğunu gördüm :)
IMG_2183.JPG
Bu ekolojik sistemde bir çok canlı ve tanımlanamayan cisimler de bulunuyordu.
Ben de tüm klavyeyi sökerek çimdirdim :D
IMG_2186.JPG
IMG_2188.JPG
Her türlü canlı olsun cansız olsun yıkanabilirken, klavyeler de neden yıkanmasın diyerek FOŞUR FOŞUR yıkadım.
Sonuç olarak tüm böcüklerinden temizlendi ve hizmete girdi :)
IMG_2190.JPG

Ben tuşlarını çamaşır suyunda bekletiyorum. Yapışıp kuruyan pislikler kolay cikiyor. Cidden bembeyaz olmuş klavye :). Ellerinize sağlık
Geçenlerde birşeyler içip keyfederken klavyem de gözüme baktığı için içeceğimden biraz da O'na ikram etmiştim D
Gel gelelim bir kaç gün sonra içeceği sindiremeyen klavyenin bazı tuşlarının hareket zorluğu yaşadığını gözlemledim.
Bu tuşlardan birisini açınca, klavye alt kısımlarında bir ekolojik sistem oluştuğunu gördüm :)
Ekli dosyayı görüntüle 81980
Ekli dosyayı görüntüle 81981
Ekli dosyayı görüntüle 81982
Her türlü canlı olsun cansız olsun yıkanabilirken, klavyeler de neden yıkanmasın diyerek FOŞUR FOŞUR yıkadım.
Ekli dosyayı görüntüle 81983

Ekli dosyayı görüntüle 81980
Ekli dosyayı görüntüle 81981
Ekli dosyayı görüntüle 81982
Ekli dosyayı görüntüle 81983
Yalnız klavyenin manevi bir değeri var herhalde . Baya bir tarihe şahitlik yapmış :) Kaç ihtilal gördü acaba :)

Sadece 3 yıllık bir klavye.
Balkonda ikamet ettiği için benimle de cigara içiyo. Bu sebeple...
Havadaki tozlar.
Pencerelerden içeri girebilen böcükler.
Cigara dumanı ve külleri..
Ayrıca parmaklarımın ter ve yağı...
Bu gibi etkenler ile çölde bile ekolojik sistem oluşturabiliriz :D

Ben ve sakarlığım sayesinde klavye biraz kahvenin tadına bakabiliyor :D. Önce ters çevirip süzülmesini sağlıyorum sonra dezenfektan sıkıyorum tekrar süzüyorum. Ertesi gün tam çıkmamış şeker kalabiliyor tuş ya zor basıyor ya da basıldığında yukarı çıkmıyor, tekrar tekrar dezenfektan veya el altında IPA varsa sökmeden de temizlenebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri