Fm transmitter 12v - 24v

Maresall

Üye
Merhaba Arkadaşlar benim elektrik hakkında fazla bir bilgim yok o yüzden size bi konu hakkında soru soracağım. Bu arabaların çakmaklığna takılan Transmitterleri duymuşsunuzdur. Radyo frekansı olarak mp3 calan aparatlar yani. Bu aparatların piyasada bulunanları 12V ama bizim arabamız 24V. Elimdede bu aparatlardan 12V bir tane var ama dediğim arabamın tesisatı 24V arabam derken Tır. Kısacası 12V çalışan bu aparatı 24V yapma gibi bir imkan varmı. Kendim zaten yapamamda yapılabilirmi...? Teşekkürlerrr

Sn.Maresall,sizin aradığınız şeyin adı konvertör.Tır,kamyon,gemi vs.elektrik sistemi 24 VDC olan vasıtalarda,12 VDC ile çalışacak teyp,anfi,cctv, vs. cihazları çalıştırabilmek için 24 VDCyi 12VDC ye çeviren elektronik cihazdır.Çeşitli güçlerde ve özelliklerde bulabilirsin.Sadece FM için en küçük güçlüsü de işini görür.Arama motoruna konverter veya converter yaz bolca bulabilirsin.Sanal mağazalarda da var.Kolay gelsin.

aracınızda teyp(varsa tabi)12 voltla çalışıyordur.onun beslemesinde belki konvertör olabilir. :-\

Sn.Maresall,sizin aradığınız şeyin adı konvertör.Tır,kamyon,gemi vs.elektrik sistemi 24 VDC olan vasıtalarda,12 VDC ile çalışacak teyp,anfi,cctv, vs. cihazları çalıştırabilmek için 24 VDCyi 12VDC ye çeviren elektronik cihazdır.Çeşitli güçlerde ve özelliklerde bulabilirsin.Sadece FM için en küçük güçlüsü de işini görür.Arama motoruna konverter veya converter yaz bolca bulabilirsin.Sanal mağazalarda da var.Kolay gelsin.

Konusu açılmışken sormak istiorum. 24V'u 12V'a dönüştürmek için çokça basit yapıda min güç çeken bir gerilim bölücü devresinden yararlansam saçma bir işlem mi yapmış olurum. Bana bu konuda bilgi verirmisiniz.

Konusu açılmışken sormak istiorum. 24V'u 12V'a dönüştürmek için çokça basit yapıda min güç çeken bir gerilim bölücü devresinden yararlansam saçma bir işlem mi yapmış olurum. Bana bu konuda bilgi verirmisiniz.

Kullanacagınız cihazın harcadıgı kadar güç kaybına katlanabilmeniz gerekir. Degişken güç tüketimlerinde voltaj dengesi bozulabilir. Düşük ve sabit güç kullanımlarında uygun olabilir.....

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri