Flatcam Bottom Copper sorunu

0M42

Katılımcı Üye
Merhaba, flatcam kullanarak cnc ile pcb üretimi yapmak istiyorum ancak sorun yaşıyorum. Flatcam'i açıyorum file/open gerber sekmesinden proteus ile oluşturduğum gerber dosyaları arasındaki bottom copper'ı seçiyorum ama şema ekrana gelmiyor. Araştırdım dosya isimlerinde türkçe karakter kullanmak bu soruna sebep olabiliyormuş dosya isimlerini düzelttim ama bir şey değişmedi.

Aşağıdaki videoya göre işlemlerimi yapıyorum flatcam de 6:01 deki gibi sağ tarafa seçtiğim şema gelmiyor.

Başka bir bilgisayara aynı kurulum dosyası ile flatcam'i kurdum böyle bir sorun yaşamadım. File/open gerber sekmesinden bottom copper'ı seçiyorum ve şema açılıyor. Ama kullanmak istediğim bilgisayarda şema ekrana gelmiyor.

Neden böyle bir sorun yaşıyorum bilgisayardan bilgisayara fark eden ne oluyor böyle bir tecrübesi olan oldumu acaba? Eğer açıklamam yetersiz geldiyse detaylandırabilirim.

Eklediğiniz video ya ulaşılamıyor.
Windows versiyonu her iki denemenizde aynı mı?
Hata mesajı varmı?
Varsa tamamıını yayınlayın.

Youtube'de izleyin yazan yere tıklayınca video açılıyor. Ama ben video çektim aşağıdaki ilk video sorun yaşamadığım bilgisayardan;

Buda sorun yaşadığım bilgisayar

Sorun yaşadığım bilgisayarda bottom copper'ı seçtikten sonra şema ekrana gelmiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri