flaşör röle

dupisk

Profesyonel Üye
arkadaşlar s 7 200 veya 300 de flaşör röle türünde bvenzeri bir şey varmı örenk bir çıkışın flaş yapmasını istiyorum neyi kullanmam lazım.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
siemensi bilmiyorum ama iki tane tmr kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsin

Bu kadar pahalı bir cihaza sadece flaşör görevi yaptırmak uygun düşmez.Piyasada flaşörler ile tonlarca alternatif var.

s7 200 de SM özel röleleri var SM0.4 0.5 sn on 0.5 sn off SM0.5 30 sn on 30 sn off.

sayın hitec07 ben bumu sadece flaşör için kullanacağım demedimki tabiki biliyorum piyasada flaşör röleler var örneğin bir trafik lamba devresi yaptın herhangi birinin flaş yapmasını istiyorsun ben flaşın nasıl yapılacağını sordum

Kardeşim Microwınde NO bi kontak koy adınıda SM0.4 yap sonuna Lamba bağla similatöre at flaşör yaptığını görüceksin.

S7 200 de özel sm bitleri var
flaş için sm0.4 - sm0.5 - sm0.6 - gibi bitler var bir kontak koy üzerinede bu adreslerden birini yaz her birinin flaş süresi farklı senin işine hangisi yararsa onu kullanabilirsin

kolay gelsin

ya bu simen zaman rölerleri gibi bitanede flaşör röle koysada olmazmı s7 1200 de aküple bi yazılım yaptım adamlar sonradan 4 pistonu zamanlamalı calışmasını istediler şimdi uğraşıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri