Fiber kablo ve kamera sonlandırma

tekin2843

Üye
değerli meslektaşlarım.

çalıştığım şantiyede güvenlik binasında hemen ön yolu gözetleyen 4 adet kamera var.bu kameralara rak kabinden multimod fiber kablo çekilmiş.yalnız orada kullanılan modüller single mod fiber için olandanmış.sistemi kuran adamı aradık o öyle söyledi.ben bu durumda sistemi çalıştırabilirmiyim.ayrıca kamera görüntülerini leptoptan normal tv monitörüne yansıtarak çalıştıracaklar.ben orada herhangi bir nvr cihazı göremedim.acaba rak kabinet tarafında olabilirmi nvr cihazı?ayrıca güvenlik kulübesine gelen fiberi nasıl sonlandırıp 4 kameraya cat6 kablosu yerleştirmiş olabilirler.birde leptop tarafına bir adet cat6 kablosu verilmiş.bağlantıları nasıl olmalıdır.acil yardıma ihtiyacım var.hiç anlamadığım konular. yarın bulamazsam işimden olabilirim.gerekirse numaramı özelden yazarım arkadaşlara
ayrıca bu işlemler için internet gereklimidir.okuduğum forumlarda kullanılan ip adresinin kameraya tanıtılması gerekir deniliyor.

Son düzenleme:
değerli meslektaşlarım.

çalıştığım şantiyede güvenlik binasında hemen ön yolu gözetleyen 4 adet kamera var.bu kameralara rak kabinden multimod fiber kablo çekilmiş.yalnız orada kullanılan modüller single mod fiber için olandanmış.sistemi kuran adamı aradık o öyle söyledi.ben bu durumda sistemi çalıştırabilirmiyim.ayrıca kamera görüntülerini leptoptan normal tv monitörüne yansıtarak çalıştıracaklar.ben orada herhangi bir nvr cihazı göremedim.acaba rak kabinet tarafında olabilirmi nvr cihazı?ayrıca güvenlik kulübesine gelen fiberi nasıl sonlandırıp 4 kameraya cat6 kablosu yerleştirmiş olabilirler.birde leptop tarafına bir adet cat6 kablosu verilmiş.bağlantıları nasıl olmalıdır.acil yardıma ihtiyacım var.hiç anlamadığım konular. yarın bulamazsam işimden olabilirim.gerekirse numaramı özelden yazarım arkadaşlara
ayrıca bu işlemler için internet gereklimidir.okuduğum forumlarda kullanılan ip adresinin kameraya tanıtılması gerekir deniliyor.
Değerli meslektaşlarım benimde bir sorum olacak. ekte ki kameradan 8 adet devreye almam istendi. kamera cat6 uçlarını çaktım.speed dome kamera olduğu için extra 3x2,5 kablo çektim.Bu 3 damarı kameranin üzerinde 24VAC EARTH 24VAC şeklinde kameradan çıkan kablo ucunda ki klamense girdim. muhtemelen trafo kullanmam gerekecek fakat nasıl bir trafo kullanmam lazım bilmiyorum.böyle bir trafo mevcutmudur. var sa bu ne işe yarıyor.speed dome özelliği program üzerinden kontrol edilebilir mi yoksa kontrol klavyesi olması şartmı ? bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. çok sıkıntılı bir durumdayım. gece uykularım kaçıyor bu saatte yazmak durumunda kaldım.

Ekli dosyalar

• AUTODOME_IP_starligh_Data_sheet_trTR_57038828811.pdf
    388.5 KB · Görüntüleme: 13
Trafo kullanman gerekiyor,gönderdigin pdf de zaten nasıl bir tarafo kullanman gerektigi yazıyor.
Herbir kamera için 24VAC 50VA tfafo gerekli.6 adet için 24VAC 300VA da kullanabilirsiniz ancak bence herbirini ayrı ayrı kendi trafosu ile besleyin.
Bu cihazın mutlaka kendi yazılımı vardır.IP ayarlarını yapıp pc ye bagladıgında PTZ kontrol kısmındaki butonlarla kamerayı hareket ettirebilirsiniz.
Türkiye distribütörünü arayarak teknik destek isteyin.

Trafo kullanman gerekiyor,gönderdigin pdf de zaten nasıl bir tarafo kullanman gerektigi yazıyor.
Herbir kamera için 24VAC 50VA tfafo gerekli.6 adet için 24VAC 300VA da kullanabilirsiniz ancak bence herbirini ayrı ayrı kendi trafosu ile besleyin.
Bu cihazın mutlaka kendi yazılımı vardır.IP ayarlarını yapıp pc ye bagladıgında PTZ kontrol kısmındaki butonlarla kamerayı hareket ettirebilirsiniz.
Türkiye distribütörünü arayarak teknik destek isteyin.
Hocam çok saolun.emin olamıyordum sayenizde rahatladım.peki bu kamerada 24VAC EARTH 24VAC şeklinde cıkış var.ben sadece 1 adet 24vac yi kullandım.eaeth çıkışını toprağa verdim.bu bağlantı iş görürmü? yoksa earth nötr mü oluyor.şimdiden teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri