FB Download Ederken şekildeki hatayı alıyorum

Bizde de , fb yüklerken bi yandan da graph da online isek ilk mesajınızdaki pencere çıkıyor.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Çok yorum var hepsini okumadım çözüm buldun mu bilmiyorum ama bence bu sıradan ve önemsiz bir hata. hatadan öte uyarı.. bunu görmek istemiyorsan şunları yap bence karşına çıkmaz.
1- wincc'yi kapat
2- plc3'te o kırmızı işareti gördüğüne göre plc'de online durumdasın. offline duruma geç. açık pencerelerin hepsini kapat sadece simatic manager ve bloklar gözüksün. fb yi seç ve download a tıkla.

bence o zaman gözükmez.
hala gözüküyosa ve sakıncası yoksa plcyi stop moduna al ondan sonra download de.
hala gözüküyosa bırak gözüksün,keçi inadı olanla inatlaşılmaz :) yes'i tıkla fb yine yüklenir.

Tamam ama PLC RUN 'da ve birde İzleme butonuna basınca Trigger event occupied hatası alıyorum.Yani izleyemiyorum da.Bu da WinCC 'nin açık olmasından mıdır peki?

Arkadaşlar inanmayacaksınız okadar mesaj yazdım ama SONUÇTA PROBLEMİ BULDUM KOMİK AMA BAKIN NEYMİŞ:

PC 'yi RESTART ETTİM =-------> DÜZELDİ..

Yani tossun2008 arkadaşım senin dediğin gibi olmuş Vaktini Ayıran Herkese Çok Minnetarım.
Teşekkürler kontrolkalemi.com

Merhabalar graski hatanın sebebi şu bak şimdi sen çalışan ve yüklü olan FB Yİ MMC DE YÜKLÜ OLAN AYNI FB NİN üzerine yükleme yaptın bu yüzden o hatayla karşılaştın şimdi bunun üzerine senin yapman gereken tek şey bu programı upload ypıp plc bağlı olmayan bir bilgisayarda simatic menager üzerinden plsim olarak yükle ve orda da online geceemz isen projende hata var ve fb lerde olsturduktan sonra yüklendğinde o oluşturulan fb yi deklarasyon taplosundan in adrslerini değiştirisen kesin hataya gecer mcc online olup mcc kartındaki o fb yi silmen gerekecek ve tekrra yüklemen gerekecek sen bence bu projenin yedeği varsa bana özel meilden atabilrisen ben onu çalıstırırm ve wincc projesisnide gönderebilirsen diagnotic bufferden tam olarak neden hata verdiğini analayabiliriz ve bazende dbler sqserverden wincc çalıstığı için backup alma gibi plc nin program atarken sorun yapma gibii sorunları olabiliyor bilmiyorum insallah biraz olsun yardımcı olabilmişimdir bana özel meilden ulaşabiliren sorununu çözmem için yardımcı oluurm saygılarımla.

Merhabalar graski hatanın sebebi şu bak şimdi sen çalışan ve yüklü olan FB Yİ MMC DE YÜKLÜ OLAN AYNI FB NİN üzerine yükleme yaptın bu yüzden o hatayla karşılaştın şimdi bunun üzerine senin yapman gereken tek şey bu programı upload ypıp plc bağlı olmayan bir bilgisayarda simatic menager üzerinden plsim olarak yükle ve orda da online geceemz isen projende hata var ve fb lerde olsturduktan sonra yüklendğinde o oluşturulan fb yi deklarasyon taplosundan in adrslerini değiştirisen kesin hataya gecer mcc online olup mcc kartındaki o fb yi silmen gerekecek ve tekrra yüklemen gerekecek sen bence bu projenin yedeği varsa bana özel meilden atabilrisen ben onu çalıstırırm ve wincc projesisnide gönderebilirsen diagnotic bufferden tam olarak neden hata verdiğini analayabiliriz ve bazende dbler sqserverden wincc çalıstığı için backup alma gibi plc nin program atarken sorun yapma gibii sorunları olabiliyor bilmiyorum insallah biraz olsun yardımcı olabilmişimdir bana özel meilden ulaşabiliren sorununu çözmem için yardımcı oluurm saygılarımla.

Sn. üyemiz Konu zaten çözülmüş. Ayrıca sorunlarınızı özel mesaj yoluyla değil buradan herkesin faydalanabileceği şekilde çözmeniz daha doğru olur.

Arkadaşlar bizim projede daha önce hiç kullanmadığımız bir motoru kullanmak istedik ve motor çalışmadı.Programa baktım ve Hata olduğunu gördüm.Hataları o günkü vardiyamın sonuna kadar düzeltmeye çalıştım ve PLC ye sadece ilgili FB 'yi sorunsuz yükledim.Son kalan işlemi de bugün yapıp Download edeyim dedim ve bu hata ile karşılaştım.Şimdi ise FB yi yükleyemediğim gibi PLC 'ye Online olabilmeme rağmen Blokları Monitoring ( izleme ) yapamıyorum.Bir arkadaşım programı hafıza kartına yüklediğin zamam sonra ( .. to PLC ROM ) gibi bişeyler var onu yapman lazım dedi bilemiyorum.

Çözümün restartla falan alakası yok. Hata yüklemek istediğin bloğun aynı zamanda on-line olarak izlenmesinden kaynaklanıyor.On-line izlemeyi kapatırsan hata oluşmaz.Daha doğrusu uyarı.

Bilmeden bir çok yorum yapılmış.Mesaj sayısını mı artırmaktır niyet anlamadım.Ama hiç hoş değil.

Arkadaşlar bir de PLC Run konumunda izleme butonuna basınca

(D0631) Resource error:Trigger event occupied.

Hatasını alıyorum sanıyorum ki FB 'yi yükleyemem de bu sorunla alakalı.Ne yapmam gerekiyor .Tecrubeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum

Ve inanın sadece iki IN adresi değiştirdim. Man_Run ve Man_STP.sonra PLC 'yi STOPA alıp FB yi atınca resimdeki hatayı aldım.Sonra tekrar RUN alıp bakayım dedim (D0631) Resource error:Trigger event occupied. bu hata geliyor.İzleyemiyorumda artık.

Hafıza kartından PLC nin ROM una programı kaydetme diye birşey varmı bir arkadaşım ondan olabilir dedi

Bu hatayı alma sebebin de birden fazla olabilir ve bir bloğu izlemek istediğinizde meydana gelir.

1. Aynı bloğa bağlanan birden fazla kullanıcı var ise,
2. Uygulamalar düzgün kapatılmamış ise karşınıza çıkabilir.
3. İşlemciler bazında tanımlanan breakpoint sayısı aşılmış ise olabilir.

Tahminimce ikinci madde başınıza geldi.Bu durumda restart yapmanız işe yarar.

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,127
Son üye
furkan680

Yeni konular

Geri