Fatek Plc ile s71200 haberleşme

yonzoglu

Üye
Arkadaşlar merhaba
Elimde Fatek FBs 40 MATAC mevcut ve yeni uğraşarak öğrenmeye ve bir taraftanda araştırmaya devam ediyorum.Mevcut S1200 cpu üzerinde olan analog iki giriş bilgisini değerlerini fatek cpu göndererek bu model cpu da (FBs 40MAT ) On/Off pid yada pwm kontrol bir motor kontrol edebilir miyim.Araştırmalarımda tam emin olamadım

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba;

Evet yapılabilir. Modbus üzerinden diğer PLC'deki analog veri Fatek PLC'ye gönderilir. Bu veri Fatek PLC'de hem PWM (PWM modülü temin edilmelidir) hem de PID olarak kullanılabilir.

Fatek PLC WinProladder Genel PID Fonksiyonu

Fatek PLC modbus haberleşme de master olacak ise;

FatekTeknik ;
Hocam benim sorum şu bizde iş yerinde kendi halimiz ve imkanlarımız ile pnömatik bir pistonu aç kapa ile kontrol etmek istiyoruz.Bunun için fatek cpu ile birlikte pwm modülüde almamız mı gerekiyor,yada sadece Fbs 10 ma veya 14 gibi bir cpu alıp genel pid ile çıkışları on off gibi kullabalir miyiz?(Fatek Video pid sıcaklık örneği gibi)
Kafamız burda karıştı bizim on/off kontrolü aslında çıkış da darbe ile (pwm ) ile yapılmıyor mu?ikisi farklı bir şey mi?

FatekTeknik ;
Teşekkür ederim denemeye başlayacağım.Bir sorunum olursa burdan yazarım kolay gelsin

Bir düzeltme yapayım demek istediğimiz on/off sıcaklıktaki pid örneği gibi değikenkenli on /of

FatekTeknik ;
Hocam benim sorum şu bizde iş yerinde kendi halimiz ve imkanlarımız ile pnömatik bir pistonu aç kapa ile kontrol etmek istiyoruz.Bunun için fatek cpu ile birlikte pwm modülüde almamız mı gerekiyor,yada sadece Fbs 10 ma veya 14 gibi bir cpu alıp genel pid ile çıkışları on off gibi kullabalir miyiz?(Fatek Video pid sıcaklık örneği gibi)
Kafamız burda karıştı bizim on/off kontrolü aslında çıkış da darbe ile (pwm ) ile yapılmıyor mu?ikisi farklı bir şey mi?

Merhaba;

Pnomatik piston tam olarak neyi kontrol ediyor. Kontrol ettiği maddenin seviye durumu PLC'ye analog/sıcaklık girişi olarak geliyor mu?

Merhaba;

Biz pistona bağlı bir kapak ile suyun seviyesini konrol etmeyi amaçlayan bir sistem yapmaya çalışıyoruz ekip arkdaşlarımız ile birlikte bir deney seti yapıyoruz.Analog giriş modülü ilede su seviye sensöründen bilgi alacaz.Pistonun üzerindede pozisyon için sensör olacak.Maliyet nedeni ile oransal valve kullanmıyoruz .On/off valve var burda nasıl yapabiliriz ve hangi sistemi, satın almalıyız.

Sizden ricam bu soruyu http://forum.fatekas.com.tr sitesinde birebir sorabilir misiniz? Oradaki diğer arkadaşlar konuya cevap vereceklerdir.

Bu foruma katkı amacıyla cevap ayrıca burada paylaşılacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri