evin yarısında lambalar yanmıyor?

arkadaşlar bir sabah lavabonun ışığını yaktığımda hemen geri söndü, ve sonrasında fark ettim ki sadece lavabo değil evin yarısının ışıkları yanmamaya başlamış.. prizlere telefon şarjı taktım, prizler çalışıyor ama sadece lambalar yanmıyor.. 3 odanın ışıkları yanıyor , 2 oda 2 lavabo 1 koridor yanmıyor.. bu nasıl bişey anlam veremedim.. bütün şarteller de açık.. sizce sorun ne olabilir?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Daire içi sigortalar yerinde ve 1 konumunda ise sayaç çıkışındaki yada giriş hangisi ise o linye faza ait sigorta atmış olabilir.

Geçen benimde banyodaki ani ısıtıcı bozuldu. Gittim yeni rezistans aldım taktım güzelce suyu verdim ve düğmeyi çevirdim oda ne kaçak akım attı. Hadi binbir dertle taktığın işi sök parçacıya git yenisini al v.s.

Bu sırada baktım evde 3 faz gelmesi gerekirken tüm sigortalar açık 1 konumnda iken bir faz gelmiyor.

Aşağı indim sayaç yanındaki 3 gurup sigortadan biri inmiş. Elektrikçi çağırmadan önce bu ön kontrolleri yapmanızı öneririm. Boşuna çağırmış olmazsınız en azından.

Daire içi sigortalar yerinde ve 1 konumunda ise sayaç çıkışındaki yada giriş hangisi ise o linye faza ait sigorta atmış olabilir.

Geçen benimde banyodaki ani ısıtıcı bozuldu. Gittim yeni rezistans aldım taktım güzelce suyu verdim ve düğmeyi çevirdim oda ne kaçak akım attı. Hadi binbir dertle taktığın işi sök parçacıya git yenisini al v.s.

Bu sırada baktım evde 3 faz gelmesi gerekirken tüm sigortalar açık 1 konumnda iken bir faz gelmiyor.

Aşağı indim sayaç yanındaki 3 gurup sigortadan biri inmiş. Elektrikçi çağırmadan önce bu ön kontrolleri yapmanızı öneririm. Boşuna çağırmış olmazsınız en azından.
apartmanın bodrumundaki sayaç yerinden bahsediyorsunuz sanırım. oraya baktım ama orada 3 tane şartel yok her dairenin 1 tane var, o da diğer daireler ile aynı konumda duruyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,941
Son üye
niwan

Yeni konular

Geri