Evim için AC/DC Dönüştürücü

İyi günler arkadaşlar,
Ben evin panosuna AC/DC 05-30V, 10-30A ayarlı güç kaynağı koymak istiyorum evin farklı yerlerine DC voltaj götürmem gerekiyor kablo altyapısı hazır ama sadece dönüştürücü lazım. Panoda sabit ve sürekli çalışabilecek Volt ve Amper ayarı yapılabilecek soğutması olan(olmasa da olur benım panomda soğutma var) bir güç kaynağı gerekli nerden bulabilirim. yardımcı olursanız çok sevinirim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
banggood da var ama güvenilir mi bilemedim. Piyasada 30 volt 10 ampere kadar ayarlı güç kaynağı rahatlıkla bulunuyor ancak 30 amperlik çok fazla alternatif yok.

https://tr.banggood.com/LONG-WEI-LW...ncy=TRY&cur_warehouse=CN&createTmp=1&ID=47757
Teşekkürler ama ben bunu evin panosuna koyacağım yani bu kadar olmasına gerek yok 20 amperde olabilir sorun yok ama volt ve amper ayarlanabilir olacak sizin gönderdiğiniz pano için uygun değil trafo gibi bir şey arıyorum panoya sabitleyip sigorta ile 220v girip ayarlı bir şekilde evdeki dc hattına dağıtım yapacağım.

İstediğiniz değerlerde daire içindeki panoya sığabilecek kadar küçük akım ve gerilim ayarlı bir güç kaynağı olacağı sanmıyorum. Belki hazır bir güç kaynağı alıp bileşenlerine ayırarak sığdırabilirsiniz.

İstediğiniz değerlerde daire içindeki panoya sığabilecek kadar küçük akım ve gerilim ayarlı bir güç kaynağı olacağı sanmıyorum. Belki hazır bir güç kaynağı alıp bileşenlerine ayırarak sığdırabilirsiniz.
İyi demediniz yani uğraşmam gerek neyse ilgilendiğiniz için teşekkürler.

@elvancetinkaya çok özür diliyorum şimdi benim kafam birazcık kalın, geç ve güç anlarım. şimdi sen ayarlı bir güç kaynağı istiyorsun 1 adet. sanırım buraya kadar anladım. evininde değişik yerlerinde değişik dc voltaja ihtiyacın bunu da anladım, kablo tesisatını döşemişsin çok güzel bunu da anladım. ama anlamadığımı senin istediğin yani kafandaki alet yok neden mi ayarlı da ayarlasın verir birine 3 volt birine 5 volt birine 12 volt vermez çünkü çıkış 1 tane. benim kalın kafama anlaşılır bir şekilde şu sorunu bir daha sor

Gerçekten merak ettim kusura bakmayın ev içinde değişik kademede DC voltaj ne için gerekli.
Birde bu voltaj aralıkları kaç mesela 5-9-12 VDC gibimi

düşük voltaj yüksek akımda dağıtım kablo hat voltaj düşümü yüksek olacaktır. ihtiyaç olan yerlerde dc dönüştürücü daha uygun olur.

düşük voltaj yüksek akımda dağıtım kablo hat voltaj düşümü yüksek olacaktır. ihtiyaç olan yerlerde dc dönüştürücü daha uygun olur.
Haklısınız ama bana 220 v 5 v dönüştürücü lazım oda en küçük boyutta zaten istediğim boyutlarda bulabilirsem alacagim lazım olan kadar

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri