ESP32 ve LCD'ye dayalı akıllı erişim kontrolü

Lorin1987

Üye
Gerekli malzemeler

• ESP32
  • KOB elektronik kilit
  • Röle
  • STONE STWI070WT-01 dokunmatik panel ekranı
  • MFRC522 modülü

Gerçekleşen fonksiyon

1. kart kaydı.
2. kullanıcı adı ve şifre kaydı.
3. Elektronik kilidin kilidini açmak için kartı kaydırın.
4. Elektronik kilidin kilidini açmak için kullanıcı adı ve şifre.

Bağlantı şeması

connection.jpg

GUI tasarımı

GUI design.png

Video demosu

Dokunmatik ekranı nereden aldınız?Fiyatı nedir?
Bu tip ekranlar dahili işlemcisiyle modül olarak geldiği için çok pahalı oluyor. Bu linkten bi örneğini bulabilirsin. Böyle bir uygulamaya bu ekran kullanılır mı? Tabi ki hayır. Bu linkteki ekran her türlü uygulamada iş görür ben kullanıyorum. Kullanımı kolay ve internette bir sürü örnek bulmak mümkün. Ayrıca esp32 nin dahili bt ve wifi desteği var cep telefonuyla her türlü ekranın yaptığı iş yapılabilir.

Bu tip ekranlar dahili işlemcisiyle modül olarak geldiği için çok pahalı oluyor. Bu linkten bi örneğini bulabilirsin. Böyle bir uygulamaya bu ekran kullanılır mı? Tabi ki hayır. Bu linkteki ekran her türlü uygulamada iş görür ben kullanıyorum. Kullanımı kolay ve internette bir sürü örnek bulmak mümkün. Ayrıca esp32 nin dahili bt ve wifi desteği var cep telefonuyla her türlü ekranın yaptığı iş yapılabilir.
Bende o yüzden sordum.Teşekkürler.

Ben Nextion ekranların çince versiyonunu kullanıyorum,kullanımı kolay ve hazır hmi ler içinde en ucuzu.
Çince versiyonu nasıl kullanıyorsun diyecek olursanız,ingilizce versiyonunda programı hazırlayıp birebir çince versiyona aktarıyorum.Hatta şimdilerde öyle alıştımki direk olarakta program yazabiliyorum.
Yurtdışından sipariş verirken 4 taneden fazla sipariş vermeyin,gümrüge takılıyor :)

Ben Nextion ekranların çince versiyonunu kullanıyorum,kullanımı kolay ve hazır hmi ler içinde en ucuzu.
Çince versiyonu nasıl kullanıyorsun diyecek olursanız,ingilizce versiyonunda programı hazırlayıp birebir çince versiyona aktarıyorum.Hatta şimdilerde öyle alıştımki direk olarakta program yazabiliyorum.
Yurtdışından sipariş verirken 4 taneden fazla sipariş vermeyin,gümrüge takılıyor :)

Çince versiyonun faydası ucuz olması mı?Başka bir faydası var mı?

Cevabınız için çok teşekkür ederim, ancak kullandığım ekran bu değil.
Şu kullandığın da güzel görünüyor.
Dokunmatik ekranı nereden aldınız?Fiyatı nedir?
Merhaba, STONE'ın TFT LCD'sini kullanıyorum
https://www.stoneitech.com/
Başlangıçta projem için satın aldığım ekran olan nextion'un HMI'sına çok benziyor.
İlk önce nextion fiyatından etkilendim, ancak son zamanlarda fiyatı neredeyse diğer HMI'ların sahip olduğu kadar arttı.

Sonra performansının çok zayıf olduğunu düşündüm, bu yüzden STONE'a geçtim.

nextion ürün parametrelerini diğer ürünlerinkilerle karşılaştırabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Datasheet STWI070WT-01.pdf
    1 MB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:
Çince versiyonun faydası ucuz olması mı?Başka bir faydası var mı?
ingilizce versiyonu ile tamamen aynı(programlamak için saksıyı çalıştırmanız veya çince bilmeniz gerekir),çinliler kendi iç piyasaları için üretmişler ve daha ucuz satıyorlar.Eskiden ingilizce versiyonunun nerdeyse yarı fiyatına idi,şimdilerde fiyatı çok arttı.Son altı ayda fiyatı nerdeyse ikiye katlandı ancak diger tüm ürünlerden hala ucuz.Benim yaptıgım projeler için yeterli geliyor.Benim bir başka kullanım sebebim ise arayüzünün oldukca basit ve pratik olması.
projenizde animasyon vs varsa işlemci gücü yüksek olan modeli seçmeniz gerekebilir.Basit modeli 48Mhz de,gelişmiş modeller ise 200Mhz de çalışır.

ingilizce versiyonu ile tamamen aynı(programlamak için saksıyı çalıştırmanız veya çince bilmeniz gerekir),çinliler kendi iç piyasaları için üretmişler ve daha ucuz satıyorlar.Eskiden ingilizce versiyonunun nerdeyse yarı fiyatına idi,şimdilerde fiyatı çok arttı.Son altı ayda fiyatı nerdeyse ikiye katlandı ancak diger tüm ürünlerden hala ucuz.Benim yaptıgım projeler için yeterli geliyor.Benim bir başka kullanım sebebim ise arayüzünün oldukca basit ve pratik olması.
projenizde animasyon vs varsa işlemci gücü yüksek olan modeli seçmeniz gerekebilir.Basit modeli 48Mhz de,gelişmiş modeller ise 200Mhz de çalışır.
Haklısın, projeme bazı GIF hareketli resimler yerleştirdim, bu yüzden daha iyi işlem performansına sahip LCD'ye ihtiyacım var, daha önce kullandığım nextion sadece 100MHz işleme performansına sahip ve animasyonu desteklemiyor.

Ancak 1GB Hz'lik bir CPU kullanıyorum ve GIF hareketli görüntülerin yanı sıra 720p videoyu da destekliyorum.

CPU performansı gerçekten önemli!

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri