Eski siyah beyaz televizyon VHF.

Melodram81

Üye
Merhaba arkadar. Nostalji olsun diye eski National marka S.Beyaz bir tv aldım. Fakat yanlızca VHF sinyal alıyor ve hiç çekmiyor.Televizyonda ekstra hiç bir anten girişi vesaire yok, yanlızca kendine ait iki uzun çubuk anteni var iki kablo ile tv nin içinde karta lehimli. Arada bazı kanalların sesini yakaladım fakat hiç bir şekilde karıncalı görüntüden öteye gidemedim.Türkiyede vhf yayınmı yok .En azından bir kanal yakalasam yeterli.Yada eski Vhs video oynatıcı gibi bir cihazı bağlamanın yolu var mıdır.

Tüner bozuk olabilir, ayar kaçırıyor olabilir. Anten girişi bozulup içten lehimlenmistir siz bu lehim yerine anten kablosuyla anten soketi monte edin / ettirin. Sonra akıllı kutu hatta ona da TV box filan koyabilirsiniz.

Tüner bozuk olabilir, ayar kaçırıyor olabilir. Anten girişi bozulup içten lehimlenmistir siz bu lehim yerine anten kablosuyla anten soketi monte edin / ettirin. Sonra akıllı kutu hatta ona da TV box filan koyabilirsiniz.
Bu dediğinizin aynısını denedim ama sonuç alamadım,tuner kısmı sağlam görünüyor fakat sonuç alamadım malesef.
iş görürmü ?

https://www.letgo.com/tr-tr/i/akill...ueruecue_47f7e9ce-24b3-48d8-a5c2-008d47491c48

eski tip anten giriş çıkışlı uydu alıcısı ile olabilir veya karasal yayın alıcısı ile düşünüyor ?
Gönderdiğiniz ürün olabilirmi diye düşünüyorum ama Tv de anten girişi yok kendi anteni içine lehimli ona anten giriş lehimledim ama sonuç değişmedi.Her hangi en kolay ne bağlıyıp görüntü alabileceksem onu bağlıycam eski vhs betamax video denedim anten girişinden olmadı görüntü alamadım

Son düzenleme:
Bu dediğinizin aynısını denedim ama sonuç alamadım,tuner kısmı sağlam görünüyor fakat sonuç alamadım malesef.

Gönderdiğiniz ürün olabilirmi diye düşünüyorum ama Tv de anten girişi yok kendi anteni içine lehimli ona anten giriş lehimledim ama sonuç değişmedi.Her hangi en kolay ne bağlıyıp görüntü alabileceksem onu bağlıycam eski vhs betamax video denedim anten girişinden olmadı görüntü alamadım
Tv nin iç kartin ve dış kaliteli görünüm fotosunu yayinlayin
Tv nin marka / model / kart Şase no vs gibi
arkadaşlar belki yardimci olabilir

320ohm anten girişi var o tvlerde standart giriş video girişini bulup scart takabilir yada rca yapabilir.
320ohm to 75ohm anten çevirici gerek tv tuneri 320ohm girişli.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri