Eski Scooter Bataryasını Kullanarak Voltaj Ayarlı PowerBank Projesi

merhaba arkadaşlar;

elimde 36V 10Ah bir scooter Bataryası mevcut (30Hücreli) ve bu batarya full sarjlı iken 42V çıkış verebiliyor bosta iken de 36V cıkıs veriyor
bu bataryayı kullanarak Voltaj Ayarlı powerbank (5V-40V ARASI OLABİLİRSE) potansiyometreli ayarlanabilir bir powerbank yapmak istiyorum mümkün müdür fikirlerinizi rica ediyorum.

kullanım amacım şu şekilde olacak;
5V: telefon sarj
12V: şerit led ve 12v isteyen bütün cihazlar
19V: laptop çalıştırmak için

ve bunun gibi 40V a kadar.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-09-24 at 20.30.57.jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-24 at 20.30.57.jpeg
    212 KB · Görüntüleme: 12
merhaba arkadaşlar;

elimde 36V 10Ah bir scooter Bataryası mevcut (30Hücreli) ve bu batarya full sarjlı iken 42V çıkış verebiliyor bosta iken de 36V cıkıs veriyor
bu bataryayı kullanarak Voltaj Ayarlı powerbank (5V-40V ARASI OLABİLİRSE) potansiyometreli ayarlanabilir bir powerbank yapmak istiyorum mümkün müdür fikirlerinizi rica ediyorum.

kullanım amacım şu şekilde olacak;
5V: telefon sarj
12V: şerit led ve 12v isteyen bütün cihazlar
19V: laptop çalıştırmak için

ve bunun gibi 40V a kadar.
Sabah siz kalkmadan çayı da demlerse hiç bir sorun kalmaz herhalde :) . Talep ettiğiniz gerilimlerin birini bile stabil biçimde yapabilmeniz için bile baya ekipman ihtiyacınız var . Sadece bir selektör sviç değiştirerek bunları yaptıramazsınız.

hücrelerden bozuklar vardır standart powerbank yap antin kuntin işlere girme bomba gibi patlamasın o.

Hepsi için ayrı ayrı DC-DC konvertör kullanmanız daha kolay olacak, önce akım miktarlarını belirleyeceksiniz, fazla akım isterseniz fazla para harcarsınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri