ESA VT505W Bağlantı Problemi

Merhaba

Eilmde bir ESA VT505W operatör paneli var, bunun bağlantı kablolarını oluşturum fakat ne bilgisayara bağlayabiliyorum ne de PLC'ye.

İzlemem gereken yolu izahedebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sorunu hallettim.

Panel kılavuzunda belirtilen bağlantı modeli doğru değil. Olmaz öyle şey demeyin denedim gördüm. Rx ve Tx belirtilenin tersi şeklinde bağlanıyor PLC kablosu için.

PC bağlantısı için de paneli servis menüsü ayarlarına almak gerekiyormuş. Panel PC'ye bağlanıp açılıyor, açılırken ekranın herhangi 2 çapraz köşesine basılı tutarak açarsanız servis menüsü çıkar. Çıkan menüden PC'yi seçerseniz yazılımınız paneli görür.

emeğinize sağlık.. iyi çalışmalar..

Son düzenleme:
Eilmde bir ESA VT505W operatör paneli var ekranla ilğili problem yaşadığım için yenisini istedim fakat yazılım için 350 euro extra para istedi firma benden eğer bilgisayara bağlantı yapıp projeyi çekebilirsem yeni cihaza aktarım sağlarım diye düşünüyorum.Ama bilgi sahibi değilim.İstediğim yardım vtwin 5.24 sürümünü indirdim.bilgisayara nasıl bağlantı yapcam wtwin nasıl kulanıcam yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyadaki kabloyu yapın.
USB seri port adapter ile çalışmaktadır.

ESA vt win programına yeni bir dosya acın.
Eski Op yi acılısta sol alt ve sag uste basarak transfer menusune gecirin.
Prog /tools menusunde backup/restore sekmesinden backupı secin
Yonergeleri takip ederek programı PC ye aktarın.
Aktardıgınız dosyada degişiklik yapamazsınız.
Yeni Op yi takarak transfer menusune gecirin
daha evvel aldıgınız dosyayı acarak bu kez restoreyi secin.
Yönergeleri takip ederek programı OP ye aktarın.

Kolay gelsin

Ekli dosyalar

• ESA PC Cable.doc
    94 KB · Görüntüleme: 66

Forum istatistikleri

Konular
128,356
Kullanıcılar
450,216
Son üye
omerfaruk58

Yeni konular