Error LED (SF) Hatası

cinas

Üye
PLC böyle bir hataya neden geçer yardımcı olacak ustalardan haber bekliyorum teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sf hatası arkadasım Bir grup veya birden cok grupta hata oldugunu göstermektedir yani ilk öncelik bazı yaptıgın baglantılar bak device kontrol bir dhaa gözden gecir . Frce ve verirse birden çok çıkısın zorlanıyordur sen dedigime bak wardır bir kucuk bır yanlısın.

Sf ledi benim bildiğim kadarı ile programlama hatasından dolayı yanıyor. Arızanın sebebibini cpuya online olup modul bilgilerinin içinde bulunan diagnostic buffer kısmında görebilirsin arkadaşım.

Giriş yada Çıkış modüllerinde arızalı birtane olma ihtimali var.

Accesible Nodes butonuna bas PLC in görününce üstüne gel SAĞ Klik yap-->PLC-->Hardware Diagnostics(PLC ye online olacaktır)
Menü çubuğundan-->PLC--> Faulty Modules seç arızalı modüller varsa buradan da takip edebilirsin.

Son düzenleme:
eğer tanımlı olmayan bir profi bus bağlantısı varsa ondan da yanar

Sistem daha önceden çalışıyor iken mi bu hatayı verdi yoksa modül veya profibus kablosunu değiştirikenmi diye bunlara bakmak lazım çünkü birden fazla nedeni var fs kırmızı ışığın yanması ayrıca plc s73300 daha ayrıntılı yazabilirsen yardımcı olabilirim.
TAHSİN ARIKAN
UŞAK OSB ELEKTRİK TEKNİSYENİ
05544236838
------------------
SF IŞIK DİYECEKTİM YAZIM YANLISI OLDU ÖZÜR DİLERİM

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,225