Eplan P8 PLC Makrosu Kullanma Hakkında Yardım

FeRRaRi TR

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Eplan P8 de 6ES7323-1BL00-0AA0 malzemesini kullanmak istiyorum bazı yerlerden bulduğum makroyu ePlan a attım ancak ilk 16 DI u koyabiliyorum daha sonra konması gereken DO ları bir türlü yerleştiremiyorum. Yani otomatik olarak olmuyor.

PLC Navigation panelini açıp istediğim outputları seçiyorum, daha sonra sağ tıklayıp PLACE - Multiline ile koymaya çalışıyorum ancak koyduğum semboller direk olarak klemens olarak çıkıyor. Aslında soket olarak çıkmasını istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşımız var mı? Teamviewer vs kullanabiliriz.

Merhaba, aradan 3 yıl geçmiş ama cevap yazan olmamış. Belki faydası olur, ben çözümü yazayım.
Macro seçerken variant seçeneği var. Buradan Variant A-B-C-D seçeneklerini sırasıyla kullanırsan modülün bütün giriş çıkışlarını çizime yerleştirmiş olursun.

Ekli dosyalar

• Adsız-5.png
    Adsız-5.png
    119.4 KB · Görüntüleme: 34
Merhaba, aradan 3 yıl geçmiş ama cevap yazan olmamış. Belki faydası olur, ben çözümü yazayım.
Macro seçerken variant seçeneği var. Buradan Variant A-B-C-D seçeneklerini sırasıyla kullanırsan modülün bütün giriş çıkışlarını çizime yerleştirmiş olursun.

Merhaba,
Bir sorum olacak. Mevcut bir macroyu tekrar nasıl edit yapabiliriz? Örneğin ABB dirve macrosu projeye yerleştirdim, bu macro nun boyutunu değiştirmek istiyorum veya bazı terminalleri silmek istiyorum. bunu nasıl sağlayabiliriz.
Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri