EPLAN P8 Mounting Location Gizleme

gençbursa

Üye
mrb proje icerisindeki sayfalarin onunde bulunan Mounting Location +100 veya +200 diye bolumleri belirten bu ifadeleri nasil gizleyebiliriz . projenin sag altinda hangi bolume ait oldugunu belirtecek ama proje listesinde gizli olarak kalmasini istiyorum . yardimci olursaniz cok sevinirim tesekkurler

boş yere iki kez çift tıkla sonra orada seçeneklerden graphic seç tamam de o sayılar yok olucak ama çizime başlamadan önce yap

Merhaba,
Eplanda proje çizerken bu konularla ilgili bir sorunla karşılaştım. Mcc ve plc panolarını aynı proje içinde çiziyorum. Mounting location kısmında mcc ve plc olarak tanımladım. Fakat higher level function bölümünde her sayfada farklı bir tag numarası tanımlı. Örneğin; 5. sayfadan çıkan bir hat 100. sayfaya gidiyor ve oradan bir çok sayfayı dolaşıyor. Hattı devam ettirirken her sayfa için interruption pointte hattın geldiği ve gidecegi sayfadaki tag numarasını tanımlamam gerekiyor. Fakat bunun dt kısmında değil cross-reference olarak görünmesini istiyorum. Örneğin bende =59-9-007-24W8/=59-9-007/100.4 olarak görünüyor. Fakat 24W8/=59-9-007/100.4 olarak belirtmek istiyorumç DT kısmında 24W8 hattının başındaki numarayı kaldıramıyorum. Ayrıca hepsi için tek tek lokasyon mu belirtmem gerekiyor.
Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

hoş soru

Sorunuzu resimli olarak gönderebilirseniz , yardımcı olmaya çalışırım.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri