Eplan P8 de kablo numaralarının 1 den başlaması

CEVDET ÇALIK

Profesyonel Üye
Arkadaşlar,

Aşağıdaki ekran alıntısında görüldüğü üzere otomatik olarak numaralandırma yaptığımda(sayfa bazlı numaralama) numaralar 7 den başlamakta. 1 den başlaması için nasıl bir ayar yapmam gerekmekte.

60367

Aşağıdaki ekran alıntısında bu numaralar gözükmekte. Ben bazı kabloların numaralandırılma yapılmaması için ayarlamıştım.Benim numaralandırılmamasını istediğim yerlerin de numaraları burada gözüküyor.Konunun çözümü ile ilgili bilgisi olan arkadaşımız bulunuyor mu?
60368

Bazı kabloların numaralandırılma yapılmaması için nasıl bir ayarlama yaptığınızı bilemiyorum.Ama ekranda
sarı renkle görülen yerler otomatik olarak sarı olduysa projenizde hata vardır. Bu konuda size önerim numara
atmasını istemediğiniz yerlere kablo kesiti tanımlamanız. Sistem otomatik olarak numara atmayacaktır.

Arkadaşlar,
Numara vurulmasını istemediğimiz noktaları öncelikle bağlantı tanımlama noktası butonu vasıtası ile tek tek işaretliyoruz. Daha sonra bağlantı tanımlama noktasının içersine giriyoruz. Aşağıdaki açılan pencereden görüntüleme tipini Grafik olarak şeçiyoruz. Bu şekilde yaparsak istediğimiz kabloları 1 den başlayarak numaraldırma yapıyor.
60398

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri