Eplan P8 Ayarları

fractal

Üye
Arkadaşlar eplan p8 -v2.1 kurdum.ilk defa kullanıyorum.öğrenme aşaması dayım.programı açarken bazı hatalar veriyor.bazı sorularım var...

1.kurulumda yer alan2 secenek eplan data nedir ne işe yarar?
2.eplan p8 addon ve eplan addon nedir?aralarındaki fark nedir?
3.ess_parrtoo1.mdb yi başka yerde arıyor.ama radığı yer yok.öğle bir yer yaratıyorum içine kopyalıyorum.
yinede bir device ekleyemiyorum.boş..
4.aynı uyarıyı trasnlate.mdb dede yaşadım aynı işlemi yaptım uyarı kalktı.

bu konuda yardımlarınızı bekliyorum..teşekkürler...

5.filtre olayı nedir her yerde var?
6.bu f28 fn1 f26 gibi şablon form template dosyalarını nerde göstermemiz gerekiyor?benim program neden bunları otomatik görmedi?

Arkadaşlar eplan p8 -v2.1 kurdum.ilk defa kullanıyorum.öğrenme aşaması dayım.programı açarken bazı hatalar veriyor.bazı sorularım var...

1.kurulumda yer alan2 secenek eplan data nedir ne işe yarar?
- Resim yollamanız mümkünmü
2.eplan p8 addon ve eplan addon nedir?aralarındaki fark nedir?
- Eplan için yapılmış eklentileri belirtir , elinizde bu tip bir eklenti yoksa Eplan p8 addon u seçin
3.ess_parrtoo1.mdb yi başka yerde arıyor.ama radığı yer yok.öğle bir yer yaratıyorum içine kopyalıyorum.
yinede bir device ekleyemiyorum.boş..
- Çizim esnasında sembollere atayacağınız malzemelerin kodları bu dosyada tutulur. database dosyasıdır. Siz değiştirmediğiniz takdir de konumu otomatik olarak atayacaktır. Device eklemek için ücretli dataportal servisine ihtiyacınız var. Diğer seçenek ise , google da eplan p8 macro diyerek arama yapın. Özellikle Alman firmaların sitelerinde kolaylıkla bulabilirsiniz
4.aynı uyarıyı trasnlate.mdb dede yaşadım aynı işlemi yaptım uyarı kalktı.
- Çizimlerinize yazdığınız yazıları farklı dillere çevirmenizi sağlayacak database dir​
5.filtre olayı nedir her yerde var?
- Çizim içerisindeki sembolleri , malzemeleri , numaraları detaylı şekilde arayıp bulmasını sağlar. Bunu için Project data kısmı altından Navigator leri kullanabilirsiniz
6.bu f28 fn1 f26 gibi şablon form template dosyalarını nerde göstermemiz gerekiyor?benim program neden bunları otomatik görmedi?
- Normal kurulumda bunların hepsi standart olarak gelecektir. Lisanssız kurulumlarda bu gibi şeyler olabiliyor. c:/Kullanıcılar/Ortak/Eplan/Data altında bunları görmeniz gerekir

bu konuda yardımlarınızı bekliyorum..teşekkürler...

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri