ENTES Elektronik

Yaklaşık 2 buçuk yildir çalistigim firmada bir çok haklarimizdan mahrum kaliyoruz ne bir bayram ikramiyesi ne yakacak parasi verilen yilda bir kere ramazan kolisi burada haklarini yasal bir yoldan sendika ile ariyan çalişma arkadaslarimizi teker teker sankisuç işlemiş gözüye bakip işten çikarttilar şuanda ben sezer kamburtaş olarak bu şirkette sendikaliyim ve tahminimce de yakinda bend bu şirketten ayrilacagim umarim geriye kalan calişma arkadaşlarım istedigi ve aradigi haklarini alirlar şikayetimi ve yorumumu buradan bildirmek istedim

Teşşekkür ederim.
Sezer kamburtaş

Yaklaşık 2 buçuk yildir çalistigim firmada bir çok haklarimizdan mahrum kaliyoruz ne bir bayram ikramiyesi ne yakacak parasi verilen yilda bir kere ramazan kolisi burada haklarini yasal bir yoldan sendika ile ariyan çalişma arkadaslarimizi teker teker sankisuç işlemiş gözüye bakip işten çikarttilar şuanda ben sezer kamburtaş olarak bu şirkette sendikaliyim ve tahminimce de yakinda bend bu şirketten ayrilacagim umarim geriye kalan calişma arkadaşlarım istedigi ve aradigi haklarini alirlar şikayetimi ve yorumumu buradan bildirmek istedim

Teşşekkür ederim.
Sezer kamburtaş
Ne acı ki saydığınız hakları vermesi işverenin insafına kalmış . Maaş harici hiçbir şey vermese bile hak iddia edebilmeniz mümkün değil . Yanlış anlamayın ama bence bu mevzularda çok cesur davranmak yerine işinize sahip çıkın . Özelde sendikacılık falan malesef don kişotluk .

Teşşekkür ederim.
Sezer kamburtaş
maaşını alırken "maaş bordrosuna" imza atıyor musun? büyük ihtimal atıyorsundur. altında yazanları okumadan atıyorsan hiç bir hak iddia edemezsin. eğer seni işten çıkarırsa iş mahkemesine gider dava açarsın, ikramiyelerini, fazla mesai ve izin ücretlerini talep edebilirsin. sen hakkını arayamasan/aramazsan sana hiç kimse hakkının vermez. burada hak gözeten işverenleri ayrı tutuyorum. ne işverenler gördüm bir bilsen. en acımasız/ gaddar olanı tüm haklarımı/tazminatımı ödeyip, iş yerini devretti. beraber uzun arkadaşlığım olan işçi haklarını sonuna kadar savunan patronum beni tazminatsız kapı önüne koydu. ve senin şu sendikan ne işe yarıyor? senin haklarını koruyup gözetmiyorsa neden oraya üyesin?

Kardeş senin bu firmada tadın kaçmış.Mümkün olan en kısa sürede yolunu ayır bence.Bu şekilde düşündügün bir firmaya ne sen yararlı olursun nede firma sana yardımcı olur.
Ayrıca hak verilmez, hak alınır.Eger senin o firmada herhangibir kanuni hakkın varsa iş mahkemeleri genelde işçinin yanında.
Bu tarz bir başlık açarak hak arama yoluna gitmen gösteriyorki oldukca sinirlenmişsin.
İnşallah yazdıklarında haklısındır;yoksa bu tarz bir ithamda bulundugun için firma seni mahkemeye verebilir.

Kardeş senin bu firmada tadın kaçmış.Mümkün olan en kısa sürede yolunu ayır bence.Bu şekilde düşündügün bir firmaya ne sen yararlı olursun nede firma sana yardımcı olur.
Ayrıca hak verilmez, hak alınır.Eger senin o firmada herhangibir kanuni hakkın varsa iş mahkemeleri genelde işçinin yanında.
Bu tarz bir başlık açarak hak arama yoluna gitmen gösteriyorki oldukca sinirlenmişsin.
İnşallah yazdıklarında haklısındır;yoksa bu tarz bir ithamda bulundugun için firma seni mahkemeye verebilir.
Özelde böyle aksiyonlara girmenin sonu genelde kapı önüne konmakla biter . İş bulmanın bu kadar zor olduğu günümüzde çoluk çocuğu ile işsiz kalmanın ne kadar büyük bir yıkım olacağını herkes herhalde dusunebiliyordur . Bunu anlatmaya çalıştım yukarıda ama arkadaş beni sermaye sahibi yanlısi sandı. Bazı şeyleri alabilecek ve daha iyisine kavuşabilecek gücü yoksa insanın Allah a havale etmek daha mantiklisi . Boynuzsuz koyunun hakkı boynuzu olandan alınacak.

Yapacak pek bi şey yok ne yazık ki daha iyi iş bulunca oraya geçecen ben öyle yaptım, sizin tazminatı alma şansınız var galiba ben tazminatı da yaktım

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri