enfora gsm modem ve twido ile cihaz kontrol

gedik

Üye
Merhba arkadaşlar;
Aranızda AT Komutlarıyla ugraşan birileri varmı acaba.
Problemim şu ;elimde bir adet enfora 1218 gsm modem var.ben bu modemle plc ile birlikte sistemdeki çalışıyor ve termik attı bilgilerini mesajla gönderebiliyorum.buraya kadar hiç bir sorun yok.fakat bir cihazı çağrı ile çalıştırmak istiyorum
normal fabrika ayarlarındaki cihaza at+cpbr=1 komutu gönderiyorum bana telefon defterimdeki 1.sıradaki kayutlı olan kişinin numarasını getiriyor.
fakat ben cevapsız çağrılara ulaşmak istiyorum.bunun içinde at+cpbs="mc" komutu gönderiyorum.(missed call)
durum bu haldeyken cihaza bir cagrı bırakıyorum ve ardından at+cpbr=1 dediğimde gelen son çağrıyı görüyorum.ve at&w yaparak cihaza ayarları kaydediyorum.Sorun bundan sonra başlıyor.Sistemin enerjisini kesiyorum ve tekrar verdigimde sadece at+cpbs fabrika degerlerine dönüyor diğer ayarlarım enerji kesilsede aynen duruyor.at+cpbs="mc" olarak ayarlarımın sürekli kalması için ne yapabilirim.farkındayım çok özel bi soru oldu ama belki uğraşan birileri vardır.
ilginize şimdiden teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
selamlar gedik ,

bende cinterion MC35it var . bende şu anda cevapsız çağrılarla ilgili çalışmalara başladım
bi gelişme olursa sana haber veririm

saygılar

normal cep telefonlarındada bellibir süreden fazla bataryayı çıakrınca gelen çağrılar unutuluyor acaba buradan yola çıkacak olursak sistemin enerjisi kesilsede modemin birşekilde enerjili kalması sağlansa sorununuz çözülürmü.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri