endress hauser

d0stcan

Üye
Arkadaşlar endress hauser seviye,basınç,sıcaklık,Akış sensörleri ile ilgili her türlü döküman ve destek için tecrübemi paylaşabilirim

tank gauging sisteminde kullanılan prothermolardan, modbus kullanarak sadece ortamala sıcaklık değerini mi alabiliyoruz? bildiğim kadarıya 15 tane felan duyargası var. ama data-sheet inde sadece ortalama sıcaklıktan bahsediyor. tankın dip sıcaklığı veya tepe sıcaklığını almanın bir yolu var mı?

kullandığınız cihazın Tip numarasını verebilirseniz parametre ve kullanım yerleriyle ilgili bilgi ve manuel konusunda yardımcı olabilirim.

manuel i zaten bende mevcut. manuelindeki ibareler hep ortalama sıcaklık değeri ile ilgili. ben sıcaklık değerlerini ayrı ayrı almak istiyorum. cihaz prothermo nmt535

Yüksek hassasiyetli bu sensörler Pt100 e dayalı sıcaklık probları olarak ölçüm yaparlar NMT

Prothermo NMT 535 16 elementten oluşmaktadır.Her element sıcaklığı t1,t2,....t16.

İçindeki elementler sıvı ve gaz sıcaklıklarını ayrı ayrı ölçmeye yarar.

Tank içinde bulunan gaz sıcaklığı için boşluğu hesaplayabilmek için ayrıca bir radar veya sensörü kullanman gerekir.

(sıvı seviyesi parametrelerini ayarlama hakkında kullanma kılavuzu içinde daha fazla açıklama mevcut )

Senin sorunun cevabına gelince Evet Prothermo NMT 535 sadce sıcaklık ölçümünde kullanılır.
1-2-3 Power supply

4-5 NRF ve diğer cihazlar için

ve diğer cihaz bağlantısı6-7 RS485 Digital output

8-9 sıvı seviye max alarm

10-11 sıvı seviye min alarm

12-13 gaz seviye max alarm

14-15 gaz seviye min alarm

16-17-18-19 operation input

20-21 4-20 ma sıvı sıcaklığı

22-23 4-20 gaz sıcaklığı

24-25 NMS53.. bağlantısı

24-25-26-27 NRF590 Veri ve sistem ayar cihazı

Arkadaşlar endress hauser seviye,basınç,sıcaklık,Akış sensörleri ile ilgili her türlü döküman ve destek için tecrübemi paylaşabilirim
Elimde Endress hauser ccs 140n klor seviye cihazı ve sensörü var.Bu sensörün doğru ölçmesi için polarize edilmesi gerekirmiş nasıl yapıldığı hakkında bilginiz varmı? kalibrasyonu nasıl yapılır?

cca 250 , cua 250 ve cpa 250 enstrümanlarının mekanik montajı hakkında bilgi yada fotograf ekleyebilirsen sevinirim...Dn500 boru üzerine akış tipi olan bu enstrümanları montaj edeceğim.

ENDRESS HAUSER T-MASS 65 I GAZ DEBİMETRESİ KULLANIYORUM. DEBİMETREDE SORUN YAŞIYORUM. HER ZAMAN OLMASA DA BELİRLEDİĞİM MAX. DEĞERİN ÜZERİNDE OKUMA YAPIYOR. PROSES DEĞERİME GÖRE YAKLAŞIK 250 METREKÜP AKIŞ OLMASI GEREKİYOR. MAX. OKUMA DEĞERİNİ (20mA) 750 METREKÜP OLARAK GİRDİM. YİNE DE ÖLÇTÜĞÜM DEĞER 750 METREKÜP ÜN ÜSTÜNE ÇIKIYOR. BİR ÇOK KEZ RESETLEDİM. AYARLARINI SIFIRLADIM VE TEKRAR GİRDİM. BAZEN DÜZGÜN ÖLÇÜM YAPIYOR BAZEN ÖLÇÜM BOZULUYOR.

merhaba arkadaşlar bana endress hauser flowmetre prosonic 91 w ile ilgili türkçe döküman gerekli yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim..

Forum istatistikleri

Konular
128,503
Kullanıcılar
450,494
Son üye
D.Batuhan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri