Elenberq klima arizasi TAC18CHSA/CZ

ELNUR

Paylaşımcı üye
Selamlar modelini belirtdiyim klima yeni kurulmus.Arizasi boyle-Klimayi islediyorsun kompressor ise dusme aninda klima kapanib aciliyor islem yapmiyor yeniden 3-5 dak yine kom.islem yapma aninda yinede ise dusmuyor.elektrik 170v idi.ona 10 kvt eletrik artiricisi koyuldu ariza yine ayni.Klima kompressorunu yoklamaq icin disdan tek kompressora elektrik verdim kompressor calisdi.amma ic unite ile calisdirdiqda oylece atiyor.Klima yeni ariza neden ola bilir.yardimlarinizi bekliyorum

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Selamlar modelini belirtdiyim klima yeni kurulmus.Arizasi boyle-Klimayi islediyorsun kompressor ise dusme aninda klima kapanib aciliyor islem yapmiyor yeniden 3-5 dak yine kom.islem yapma aninda yinede ise dusmuyor.elektrik 170v idi.ona 10 kvt eletrik artiricisi koyuldu ariza yine ayni.Klima kompressorunu yoklamaq icin disdan tek kompressora elektrik verdim kompressor calisdi.amma ic unite ile calisdirdiqda oylece atiyor.Klima yeni ariza neden ola bilir.yardimlarinizi bekliyorum
usta kartında bi sıkıntı olabilir veya daimi kondansatör yenilenmeli konuyu açarsan sevinirim.

klimanın nötürü topraga baglanmış olabilir kompressör devreye girecegi anda voltaj düştügünden cihaz devreden çıkıyor olabilir...cihazı beslemesini seyyar kablo ile bir prize baglayıp deneyin....

Klimanın bağlı olduğu linye hattında nötr gevşek, oksitlenme olabilir. Evin genelinde böyle bir sorun olsa zaten hissedilir. Bağlantıları iyice kontrol edin. Usta Murat teşhisi çok mantıklı geldi. Bu arada evde KAKR var mı? Eğer varsa Usta Murat'ın tahmini suya düşer. Zaten sistem çalıştığı anda KAKR atardı.

klimanın nötürü topraga baglanmış olabilir kompressör devreye girecegi anda voltaj düştügünden cihaz devreden çıkıyor olabilir...cihazı beslemesini seyyar kablo ile bir prize baglayıp deneyin....
Kablo baglantilari normal .Elektrikde 227v islem yapmaq istediyinde 212v dusuyor ve kompressor devreye giremiyor.

Kablo kesiti ne alemde? Senin taktığın kablo kesiti yerinde ama linye hattında kablo kesiti düşük olabilir.
Sanırım 212 V kompresörün kendini korumaya aldığı gerilim.

Buna benzer sorunu okulumuzda yaşadık. Klima markası vesteldi. 2 sınıfa sadece bir linye hattı çekilmiş (2,5 mm2 kablo 2 sınıfı besliyor) ve her sınıfta 24.000 btu klima vardı. Beko, Arçelik gibi klimalar çalışırken vestel kendini koruma altına alıp çalışmıyordu.

Kablo kesiti ne alemde? Senin taktığın kablo kesiti yerinde ama linye hattında kablo kesiti düşük olabilir.
Sanırım 212 V kompresörün kendini korumaya aldığı gerilim.

Buna benzer sorunu okulumuzda yaşadık. Klima markası vesteldi. 2 sınıfa sadece bir linye hattı çekilmiş (2,5 mm2 kablo 2 sınıfı besliyor) ve her sınıfta 24.000 btu klima vardı. Beko, Arçelik gibi klimalar çalışırken vestel kendini koruma altına alıp çalışmıyordu.
Kablo qrupu 2x4mm amma elektrik azalmiyor beni o sasirtiyor.212v kompressor kalkis yapamiyor.

Sorun klimaya gelen tesisat yada kabloda olmayabilir.

Sorun klimanın beslendiği kablonun iç ünite kartındaki birleşim noktasında yada kart üzerindeki noktalarda da olabilir. Sorun tarif şekline göre diğer arkadaşlarımızında anlattığı gibi temassızlık sorunu gibi görünüyor.

@ELNUR dostum kartı söküp kontrol ettin mi? Sökmediysen bence bir açıp bak.

Kolay gelsin.

elnur usta voltajı dış ünite baglantı klemensinden 1 ve 2 numaralı uçtan kompressör devreye girecegi zaman ölç ...dışardan kompressörü çalıştırdıgını yazmışsın kompressörü söküp dışarda boşta mı çalıştırdın yoksa cihaz üstündemi çalıştırdın...cihazın borularında kırılma olabilirmi...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri