Elektropnömatik Devreyi PLC ye Çevirmek

godzillas

Üye
SELAMLAR
arkadaslar bana öyle bir devre lazımki farketmez tebi bu hidrolik olsun pnömatik olsun biz bu devreyi elektopnömatıge çevirip sonrada buradan plc ye ladder program olarak nasıl yaparız,ÇİZERİZ elınızde boyle dokuman proje YADA devresi varmı? bana lazım aradım ingilizce site içeriklerinde birsey yazmamıslar sadece teorik bilgi içeriyor...bana bitirme tezi olarak lazım yardımlarınızı beklıyoruım şimdiden teşekkürler yardımları esirgemeyelım lutfen..allaha emanet olun!

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
godzillas kardeş konuyu biraz daha açar mısın? Ve nekadar kompleks olması gerekir? ;)

kadirafacan
kadirafacan ' Alıntı:
godzillas kardeş konuyu biraz daha açar mısın? Ve nekadar kompleks olması gerekir? ;)
efendım sımdı ben bir proje arıyorum bir fabrikanın seri imalat yapan bir bölümünün devresi lazım ve bu devrenın de PLC de ladder diyagram olarak çizilmiş olması gerekir..benim dediğimde böyle olacak işte yani sei imalat bölümünün tasarlanmış "elektropnömatik bir devrenin plc de ladder olarak çizimi lazım

yani önce pnömatık bir devre ;
sonra
ellektropnomatığe cevirilecek

sonrada ladder diyagramı olarak çizilecek hazır bir devre arıyorum

bana böyle bir proje uygulamaya gecirilmis bir çizim lazım...hidrolık-pnomatıkle ılgılı

kardeş, tüm kumandaların temeli boolean lojiidir, bu konuyu araştırırsan hidrolik veya pnomatik, elektronik, elektrik kumanda devrelerinin aslında sayısal olarak aynı şeyi ifade ettiğini görürsün, gösterimleri farklı da olsa temeli aynı evrensel dil ile ifade ediliyor, yani matematik, bu sayede istediğin devreyi istediğin başka bir formatta ifade edebilirsin, ama önce sayısal karşılığını(formülünü) oluşturmalısın

sayısal formül oluşturuldu..bana örnek gösterilecek bir devre şeması lazımdı ama artık lazım değil kendim tasarladım...bendeki kafa profesör gibi işliyor tübitaka girecek projem..sağolun

elektopnomatikiği plc de devresini cıkarmada bazı yöntemler vardır bunlar
Kaskad,Hafızalı sıralayıcı gibi ne olursa olsn mantık hepsinde aynıdır bi önceki işin bitmesi gerekir diğer işi gece bilmesi için

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri