Elektronik kart tamiri işinde çalışacak tecrübeli elektronik ustası arıyorum

Firma Bilgileri

Firma Adı: KAPLANTEK TEKNİK ELEKTRONİK

Firma Tel - Fax: 0212 477 69 33 / 0533 935 8743

Firma Web Adresi: www.kaplantek.com

Şehir / Ülke : Gaziosmanpaşa / İstanbul / Türkiye

Firma Yetkilisi: Halil KAPLAN

Alınacak Personel Sayısı: 1

Genel Nitelikler

Elektronik konusunda genel anlamda tecrübeli, devre takibi ve arıza tespiti konularında uzmanlaşmış, daha önce kart tamiri işi yapmış, deneyimli bir arkadaşla çalışmak istiyorum.Birlikte çalışacağım arkadaşın elektronik ölçüm ve test aletlerini iyi şekilde kullanabilmesi, devre kartları üzerinde çip, entegre ve analog elemanları söküp takma becerisine sahip olması ve sorumluluk bilinci taşıyor olması elzemdir.B sınıfı ehliyet sahibi olması ve araç kullanabiliyor olması gerekmektedir.

İş Tanımı

İstanbul Gaziosmanpaşa'daki teknik servis atölyemde sektörlerden bağımsız olarak elektronik kart ve cihaz tamirleri yapmaktayım.Çalışacak arkadaşta genel olarak endüstriyel güç kartları, medikal cihaz kartları, power supply üniteleri, inverter cihazları, motor sürücüleri gibi çeşitli ünite ve kart tamiri işleri yapacaktır.Zaman zaman sahada müşteri ziyareti, kurulum, arıza müdahalesi, malzeme alınması gibi işler de olmaktadır.Birlikte çalışabileceğim sorumluluk sahibi, elektronik konusunda tecrübeli iş arayan arkadaşlarla tanışmak isterim.

güzel insan, aradığınız kişi mutlaka kalifiye olmalı kabul ediyorum, böyle kalifiye insanları bulmak gerçekten zor olabiliyor. Forumdaş bir hanım kızımız (zknbtg) iş arar. belki istediğiniz niteliklere sahip olamıyabilir ama derim ki: bir iletişime geçseniz belki işyerinizde sizin işyerinize uygun ve onun yapabileceği bir iş tanımı olursa, onada bir iş imkanı sağlayabilir misiniz? birine yardım etmek, ekmek vermek büyük sevaptır. sadece bir görüşme yaparsanız en azından olmasa bile bir umut bir ışık olursunuz. işiniz rast gitsin kazancınız bol olsun.

@paskomya bende ark. Aradığı işi yapıyorum ne yazikki yetişen ve yetiştirilmek istenen eleman sayıları ne yazikki çok az bence mesleki liselerde bu sektöre yönelik eğitimlerde verilmeli 555le flip flop yapmak, amfi devreleri Tesla bobinleri yaptırmak yerine öğrencilere ciddi anlamda ise yarayacaklari eğitimler verilmeli diye düşünüyorum. Aranan niteliklerdeki elemanlarin kendini yetistirenlerin çoğu çekirdekten dediğimiz tipte yetişen insanlar. Arkadaşta umarım istediği gibi bir eleman bulur.

@paskomya bende ark. Aradığı işi yapıyorum ne yazikki yetişen ve yetiştirilmek istenen eleman sayıları ne yazikki çok az bence mesleki liselerde bu sektöre yönelik eğitimlerde verilmeli 555le flip flop yapmak, amfi devreleri Tesla bobinleri yaptırmak yerine öğrencilere ciddi anlamda ise yarayacaklari eğitimler verilmeli diye düşünüyorum. Aranan niteliklerdeki elemanlarin kendini yetistirenlerin çoğu çekirdekten dediğimiz tipte yetişen insanlar. Arkadaşta umarım istediği gibi bir eleman bulur.
Eğitim sistemi baştan sona yanlış. Mesleki liseler sadece ezber üzerinden eğitim veriyor. Meslek lisesinde okuyan kişiler işin mantığını öğrenmiyorlar. Onlara öğretilen tek şey ezberlemek. Sorsan algoritma nedir diye kimse bilmez.
Üniversiteler de durum farklı sayılmaz. Bir dünya dolusu hesap öğretilir. Mezun olur o hesapları nerede kullanacağını bile bilmez.
Zener diyot nedir desen sana sembol çizmeye çalışır. :) durum o kadar vahim yani.

Ne yazikki anlattigin gibi. Sen lise çağındaki bir çocuğa kalkıp coğrafya edebiyat tarih ve bir dünya gereksiz bilgiyle biseyleri ezbere dayalı sistem de kutucuk işaretleyerek not verip sınıf geciriyorsan sadece kutucuk işaretlemeyi öğrenirler. Yukarıda saydığım dersler elbette önemli ama bunları öğrendiğini sanarak yetisen kaç kişi doğru biliyor. Eminim tepkiyle okuyanlar olacaktır ama açıp bilgi yarismalarina katılan üni. Öğrencilerine bir bakın Allah aşkına....
Bu ülkeye mühendis değil. Dürüst insan Kalifiye li eleman lazım. Bir atasözü derki g*t islanmadan balık tutulmaz. Hic birşey dizilerdeki gibi değil ne yazikki....
Cem Yılmaz yıllar önce bir gösterisinde dediki eğitim şart adamin sözüne herkez güldü geçti. Evet eğitim ama neyin eğitimi??? Arkadaşlar gerçek hayatta kimse size savaşların tarihini sormuyor, haritayi açıp bilmem neresini göster, de ayrımı yazılır birlesikmi demiyor, hayatın kendine göre olan gerçekleri var ve umarım en kısa sürede farkına varırsınız (genç arkadaşlar)

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri