Elektronik devre tasarımını nasıl öğreneceğiz?

ne gibi örnekler istiyorsunuz. elektroniğin hangi alanından. bir çok dalı vardır.

slm öncelikle herkese.bnde elektrik bölümü mezunuyum,kendim içn devreler tasarlamak istiyorum bende.mesela şarj devreleri,amfiler falan,lise bilgilerim biraz zayıf..ama bi süredir kendimi biraz geliştirdim ve hala dahada devam ediyorum mesela arızalı bi devreyi incelediğim zaman arızasını bulup giderebiliyorum fakat tasarım konusunda bende sıfırım yani...bi çok şeyden aciz durumdayım şahsen.bende tasarım yapmak istiyorum ama işte napılır nereden başlanır inanın hiç bilmiyorum,mesela 5v 800ma bi şarj makinesi yapmaya kalkıştım ama inanın nasıl yapmalıym nereden başlamalıyım,direncimi kondansatörümü vs..nasıl seçeceğim hiç bilmiyorum..çok sorun yaşıyo ve hiç bişey yapamıyorum.sadece ilk önce yapmak istediğim devrenin özelleiklerini belirliyorum mesela kafamda ama uygulamaya sıra gelince bocalıyorum..yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Daha öncede söyledik atacağınız ilk adım gayet basit, öncelikle hazır yapılımış devreleri kopyalayacak ve nasıl çalıştıklarını anlamaya çalışacaksınız, kimse örneğini görmeden sıfırdan bir tasarım yapmıyor zaten yaparsa bu icat oluyor. en azından 100-200 devre kopyaamadıkça tasarım yapılabileceğini sanmıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri