Elektronik üzerine bir meslek yüksek okulu arıyorum

hesap19

Üye
Ben özellikle mikroişlemci dersi yoğun olan bir okul arıyorum.Aslıda şöyle anlatsam daha iyi olur.Ben meslek lisesi bitirdim.Mikroişlemci dersi vardı vardı da yoktan farkı yoktu...Mikroişlemcinin m si anlatılmadı ve aynı şekilde diğer meslek derslerimizde hemen hemen dersler boş gibiydi.Yani üniversitede de bu tarz bir sıkıntı ile karşılamak istemiyorum.Sınava girip 4 yıllık okul kazanma şansım yok ilk okulu bitirdiğim bilgimle duruyorum lisede üzerine bir şey katılmadı desem yeri var.Ama elektronik konusunda iddalıyım.Birisi bir şeyler anlattığı sürece çok rahat anlayabiliyorum.Birde mikroişlemci programlamak için kullanılacak dilde önemli.Öncelikli tercihim mikroc bu dili ilk sırada tutma nedenim: arm işlemci . atmel işlemci ve pıc olmak üzere benim bildiğim bu dil ile 3 farklı işlemcide programlanabilir. ccsc'de olabilir bol miktarda türkçe kaynak var, keil gözüme biraz zor göründü ama yapılabilir bir de türkçe kaynak yok gibi.
Derdimi biraz anlattığımı düşünerek bana önerebileceğiniz 2 yıllık meslek yüksek okulu varsa yardımcı olursanız sevinirim.İlgilenen herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

2 yıllık meslek yüksekokulunda sana bir şeyler veremezler kafan basıyorsa kendi,ne güveniyorsan piyasaya atıl iyi bir ustanın yanında deneme yanılma yöntemi senin için ideal derim

yada git pazarda limon sat..

Son düzenleme:
2 yıllık meslek yüksekokulunda sana bir şeyler veremezler kafan basıyorsa kendi,ne güveniyorsan piyasaya atıl iyi bir ustanın yanında deneme yanılma yöntemi senin için ideal derim

yada git pazarda limon sat..
yada git pazarda limon sat.. Bu olmadı beyefendi kırıldım.Heves kırıcı oldu.Bu şekilde hor görmeniz olmadı.En azından farklı şekilde yazılabilirdi.

Merhaba,
Çok azimli ve istekli olduğunuzu gördüm.Evinize en yakın olan gidebileceğiniz bir yüksek okulu seçiniz.Ülkemizde diploma işe yarar ama işi de iyi bilmeniz şart.Kendi kendinizi yetiştireceksiniz.En önemli işlerden biri de yabancı dil öğrenmek.Ayrıca bu tür forumlar size çok ama çok faydalı olacaktır.(Bknz:mesaj kutusu).Çıkmış olduğunuz yolda başarılar diler sağlıklı mutlu bir yaşam dilerim.

Merhaba,
Çok azimli ve istekli olduğunuzu gördüm.Evinize en yakın olan gidebileceğiniz bir yüksek okulu seçiniz.Ülkemizde diploma işe yarar ama işi de iyi bilmeniz şart.Kendi kendinizi yetiştireceksiniz.En önemli işlerden biri de yabancı dil öğrenmek.Ayrıca bu tür forumlar size çok ama çok faydalı olacaktır.(Bknz:mesaj kutusu).Çıkmış olduğunuz yolda başarılar diler sağlıklı mutlu bir yaşam dilerim.
Çok teşekkür ederim....

Merhaba,
Forumda görmek istedimiz hareketler bunlar

Bir yerde yanılıyorsun.O da okul sana birşey katmaz,en iyi okul öğreten değil öğrenmeyi gösterendir. Bunları kendin öğrenebilirsin. İnternette hepsi mevcut.

Bir yerde yanılıyorsun.O da okul sana birşey katmaz,en iyi okul öğreten değil öğrenmeyi gösterendir. Bunları kendin öğrenebilirsin. İnternette hepsi mevcut.
Bakın internetteki bilgiler bir yere kadar iş görüyor bu tip teknik konularda anlatım şart uygulama deney olması lazım.En küçük bir örnek veriyim kendi takıldığım bir nokta.ccsc değişken tanımlama konusu char kelimesi ile değişken tanımlanır türü yanlış hatırlamıyorsam tam sayı tipinde olması lazım.Seri porttan okunan veriyide bu değişkene tanımlaman lazım hikayeyi kuruyorum fakat yazılımda tıkanıyorum.İşi bilen birilerinden eğitim almak şart üç beş tane youtubeden video izleyipte sayfalarca kitap okumakla olacak iş değil.Çook uğraştım ama işler ister istemez bir noktada tıkanıyor.Bir konuyu öğrenmenin yolları okumak yazmak dinlemek görsellik uygulama ha bide bunların yüzdelik oranları vardıda net hatırlamıyorum.Yani internette bulanlarım tamamı var ama çok az kısıtlı.Eğitim şart...

Bu söylediklerinin hepsi en basit kitapta bile yazıyor. PIC için Serdar Çiçek'in CCSC kitabını al ve baştan sona güzelce oku. En iyi okuldan bile daha iyi öğrenirsin merak etme.

Burada sana okuma demiyorum.Tabi ki okuyacaksın. Ama MYO'lardan böyle birşey bekleme.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri