ELEKTRONİK ÖDEVİM HAKKINDA YARDIM İSTİYORUM

Rokudo

Üye
Öncelikle hepinize hayırlı akşamlar diliyorum. Öncelikle 11.sınıf görüntü ve ses sistemleri öğrencisiyim yetiştirmem gereken bir proje ödevim var fakat ne yaptıysam bir türlü yapamadım LED TV'yi tanıtmam gerekiyor. Tanıttım ödevi hazırladım fakat bunun için LED TV'nin devre şemasını bulmam gerekiyor fakat onuda bulamıyorum hangi teknik servise gitsem başından atıp gönderiyor ne yaptım ne ettiysem bir türlü devre şemasını bulamadım yardım edebilecek varsa çok büyük yardımı olur sınıfı geçmem neredeyse bu ödeve bağlı yardım edebilecek biri var mı acaba?

ana tema 3 ayrı ana renkten red,green,blue bunların ayrı ayrı pwm ile parlaklığının ayarlanarak sürülmesi.
bu 3 renkli ledden bir tanesi için 16 bit pwm ile sürülürse o rengin tam kapalıdan tam açığa kadar 65535 parlaklık adımı olur. 24 bit sürülürse 16,777,125 adım olur. çözünürlük adımı arttıkça kalite artar fakat tarama hızı düşer. yada çok hızlı DAC lar ile yapılır. ikisindede mantık aynıdır. mesela 3 rengin aynı anda yanması beyazı oluşturur. gibi...

24 bit için düzeltiyorum 16.777.215 adım olacaktı

Forum istatistikleri

Konular
128,208
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri