Elektrikli şohben

Rcptzcn

Üye
Meraba arkadaşlar elektrikli sohben aldım sıfır kablolarını felan bagladım gayet faal bi şekilde çalışıyor fakat dün duştayken elektrik bandıyla kapattığım yerden duman çıktıgını farkettim hemen kapattım bugün tekrardan bağladım çalıştırdım şohbeni açtığım zaman direk çıt sesi geldi tekrar kapattım açtım tekrar aynı ses ve duman geldi elektrik bantı yanmış ben bunu nasıl çözebilirim yardım edermisiniz şohbeni açtıgım zaman banyo lambasının ışıgınında azaldığını farkettim

1- Elektriği nereden aldınız bilmiyorum ama güce uygun çapta ( muhtemelen 4 lük hesap etmek lazım ) kablo ile dairenizin elektrik dağıtım panosundan cihaza ayrı kablo çekmeniz ve girişine uygun sigorta koymalısınız.

2- Yaptığınız ek sağlıklı olmamış. Eki daha sağlam yapmalısınız.

Peki ben bu eki nasıl daha çok sağlamlaştırabilirim biraz bilgi verirmisiniz elektrik bandı haricinde

bantla ek sağlam yapılmamış . klemens kullanarak daha sağlam bağlantı yapabilirsiniz.

Peki ben bu eki nasıl daha çok sağlamlaştırabilirim biraz bilgi verirmisiniz elektrik bandı haricinde
bantla ek sağlam yapılmamış . klemens kullanarak daha sağlam bağlantı yapabilirsiniz.
katılıyorum, bant yerine klemens kullanın önce,
1- Elektriği nereden aldınız bilmiyorum ama güce uygun çapta ( muhtemelen 4 lük hesap etmek lazım ) kablo ile dairenizin elektrik dağıtım panosundan cihaza ayrı kablo çekmeniz ve girişine uygun sigorta koymalısınız.

2- Yaptığınız ek sağlıklı olmamış. Eki daha sağlam yapmalısınız.
sorun devam ederse kabloyu ve çekilen yeri de değiştirmekte fayda var

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri