Elektrik tesislerinde topraklama - Mustafa Bayram

Under Ground

Profesyonel Üye
Arkadaşlar elinde Mustafa Bayram Hoca nın Elektrik tesislerinde topraklama kitabı bulunan ve satmak isteyen varsa ücret karşılığında satın alabilirim . İnterneti ve sahafları komple aradım . Malesef bulunmuyor . PDF olarak elinde olan varsa da çok makbule geçer .

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Siz bu konu üzerine kitap yazacak tecrübeye sahipsiniz sanıyordum, ulaşmadınız mı henüz. Yıllarca topraksız dairede oturup kendiniz topraklamayı monte ettiğinizi önceki mesajlarınızda okumuştum.

Siz bu konu üzerine kitap yazacak tecrübeye sahipsiniz sanıyordum, ulaşmadınız mı henüz. Yıllarca topraksız dairede oturup kendiniz topraklamayı monte ettiğinizi önceki mesajlarınızda okumuştum.
Bu kitaptakilerden cok daha guncel bilgilerin oldugu cok daha yeni kitaplar var . Ama Mustafa Bayram hocanin kitaplari ve calismalari bence çok değerli tarihi belge niteliğinde. Mühendisin ve mühendisliğin kıt olduğu zamanlarda elmas değerinde bir insan Mustafa Bayram hoca . Bu kitaptan bende vardi . Haciladı birileri . Allah mustehaklarinı versin .

Bu kitaptakilerden cok daha guncel bilgilerin oldugu cok daha yeni kitaplar var . Ama Mustafa Bayram hocanin kitaplari ve calismalari bence çok değerli tarihi belge niteliğinde. Mühendisin ve mühendisliğin kıt olduğu zamanlarda elmas değerinde bir insan Mustafa Bayram hoca . Bu kitaptan bende vardi . Haciladı birileri . Allah mustehaklarinı versin .

Olsa hediye ederdim .
Kapak fotosu.

PROF.DR. MUSTAFA BAYRAM.jpg

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular