Elektrik Tesisatı Döşemesi

peki sizce piriz ve anahtarların yerden yüksekliği kaç cm olmalı kullanım için bana 40 cm mantıklı geliyor ama eğerki 40 cm yaparsak çocukları nasıl koruyabiliriz

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
odadaki prizler 40cm, anahtarlar 110cm olmalı,
mutfaklardaki tezgah altı prizleri genelde 70cm oluyor (40-70 arası yapabilirsin)
Prizleri çocuk korumalı olanlardan alırsan bu sorunu halletmiş olursun

Mutfak tezgahının arkası merdiven dairesine denk geliyor buatları merdiven dairesine koysam ileride müdahale için daha iyi olmazmı yönetmeliğe uygunmu

buatlı sistem yapıyorsan buatların daire içinde olması uygundur, dışarıdaki buatın korunması,su alması gibi riskleri vardır.

buatlı sistem yapıyorsan buatların daire içinde olması uygundur, dışarıdaki buatın korunması,su alması gibi riskleri vardır.
merdiven dairesi kapalı peki kapalı olursa ev içinde buattan duvarın arkasına periz çekmemizin bir sakıncası yok sanırım

Merhaba

soru sormak isterim ,
'' benim iki katlı müstakil kaba inşaatım var ''
tavan betonları atıldı mı ? atılmış ise tesisat bilğisi için geç kalmışın demektir .
tavan elektik borularını kim döşedi .

'' bazı ustaların işi basite alıp malzemeden çalıp işçilikten kaçınmasından dolayı ''
malzemeyi ve işi bilmiyorsan nasıl yaptığını bileceksin .

Sonuç : yörenizde güvenilir işten anlayan bir ustadan yardım alın emeğini verin
siz malzemeyi alıp işin kolay kısımlarını siz yaparsınız , bağlantı ve önemli yerleri usta ile birlikte yapın .

Bilğiler için forumları dolaşın .

'' ( İmarsız Projesiz) hem maddi sıkıntıdan dolayı '' Mantıklı davranmanızı isterdim , bir bakıma kumar oynuyorsunuz paranızı sokağa atmayınız bence . Hayırlısı .

Birde yakınlarında direk var diyorsunuz, binanın ne kadar yakınlarında ve su ve pis su giderlerin hesaplamalarını yaptınız mı ?

Kolay Gelsin .

imar kanunu

Kullanma izni alınmamış yapılar:
Madde 31 – İnşaatın bitme günü, kullanma izninin verildiği tarihtir. Kullanma izni verilmeyen ve alınmayan yapılarda izin alınıncaya kadar elektrik, su ve kanalizasyon hizmetlerinden ve tesislerinden faydalandırılmazlar. Ancak, kullanma izni alan bağımsız bölümler bu hizmetlerden istifade ettirilir. Ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı olarak başlanan yapılar:

buralarda tek imarsız ev yaptıran ben değilim ama sadece benim gördüğüm en az 300 ev ve işyeri yeni yapıldı buralarda bu işler böyle yürüyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…