Elektrik tasarruf cihazı bağladım. Elektrik fazla geliyor dedi...

ömer199

Üye
meraba arkadaşlar ben bi yre elektrik tasarruf cihazı bağladım elektrik fazla geliyo dedi acaba kapasitif güçmü fazla fazla ise naasıl düşürebiliriz bu tsarruf cihazı 3 tane kondansatörden oluşuyo

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bu tasarruf (!) cihazının çalışma prensibi neymiş acaba? Her evde çalışmayacak mı yoksa? Biz her evde tek tek voltaj ayarı yapamayız ki değil mi? Bu ürünün satıcısı (teknik servisi vardır herhalde) ne diyor buna peki? Onlara da sordunuz mu bu basit soruyu?
Bu arada şu konuyu da okumuşsunuzdur umarım.

elektrik tasarruf cihazı aldatmacadan baska bir şey değildir.nedenide evlerimizde kullandığımız sayaçlar aktif cekilen tüketimi yazar .reaktif ve kapasitifi yazmazlar.sadece tedaşa yararı olur onun yapması gereken kompanzasyonu biz cebimizden ödeyerek yapmıs oluruz.

aynen katılıyorum sadece faturalarda aktif yükler gösteriliyor
tasarruf için reaktif ve kapasitifle oynacaksın ama senin faturana yansımıyacak hem masraf yapmış olacaksın hemde tedaşın işini rahatlatacaksın pek te rahatlatmazsın aslındada:D
ama bu dediğinin tüm türkiye yaparsa o zaman faturalarda tasarruf etmiş oluruz

kondansatörlerin gücü kadar güçte bobini paralel bağlayın , sorun kalmayacaktır :)
şaka bir yana , faturanın fazla gelme sebebi , tasarruf cihazı değildir.O ay fazla elektrik harcamışlardır.Tasarruf cihazının en güzel yanı da bu.Aktif tüketimleri çok az olduğundan dolayı , faturanın fazla gelmesine sebep olmazlar .Hatta az gelmesine bile sebep olmazlar.Tek faydası , piyasada sıcak para akışını sağlar

İki tip tasarruf iddiası olan cihaz var, birincisi ev tipi gibi tak fişe cinsi kondansatör içeriyor sanırım görmedim. İkinci tipte ise regülatör var içinde, voltajı 200 V lara düşürüyor. İkinci tiptekini bağlayan işletme voltajı kendilerine gösterdikten sonra söktürmüş:)
Size tavsiyem iade süresi geçmediyse iade etmeniz.

tasarruf cihazlaları hakkında soru soran arkadaşların mutlaka okuması gereken bir bölüm oluşmuş

Artık bunlara tasarruf cihazları demeyelim.

Elektrikli sıcak para akış cihazı diyelim. :D

ben bı cihazı merak ettım arastırdım bvldum devresinide inceledim hic bir ıse yaramıyor yaptıgı işi kısaca anlatayım sözde tasarruf cihazı...elektrik sayacının cıkısına paralel baglanıyor...evet reaktif enerjiyi yok ediyor ama monofaz sistemlerde zaten reaktif zaten faturaya gelmiyor...3 fazlı sistemi icinde olanı varmış şimdi onu merak ediyorum araştırma icerisindeyim...merak ettigim konu şu bu kompanzasyon bv kadar basit ıse dunyalarca para ıle kompanzasyon panosu yapmanın anlamı ne? bvna ragmn de olsa yıne reaktif kapasitiften cezaya girmek biraz sacma oluyo

bence bv cihazın hıc bir ıse yarar yanı yok

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri