Elektrik kumanda devre çizim programı önerisi

Okan05

Üye
Arkadaşlar şuan ekts kullanmaya başladım. Fakat çok basit geldi ve bazı elemanları göremiyorum örneğin sigortalar termikleri gibi
eplan,cofaso gibi programları gördüm ama onlarda biraz araştırmama göre çok pahalılar bu devre çizimi yapmak için ücretsiz başka program var mı ? Eskiden staj yaptığım yerde deneyimli bir mühendis bana ben burdaki panoları exel den çizdim dedi. Exel de öyle bir özelik var mı yani şundan bahs etmiyorum açarsın painti ordan da çizgileri çekersin al sana devre bu değil yani daha profesyonelce olan. Önerisi olan var mı ? Bir de ETAP diye bir program var ama bunların hepsi ücretli çok yüksek fiyarlarda öğrenmek için bir şey yapılamaz mı acaba.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ETAP enerjı nakıl hattı analız programı değilmi ??
Cofasso, caDdy gıbı bır cok proğram var. Kerkes kendı hıtıyacına göre ve alısdıgı proğramı sever. Sizde birinde karar kılın ve onda ,lerleyin.

ETAP enerjı nakıl hattı analız programı değilmi ??
Cofasso, caDdy gıbı bır cok proğram var. Kerkes kendı hıtıyacına göre ve alısdıgı proğramı sever. Sizde birinde karar kılın ve onda ,lerleyin.
ETAP analiz programı evet sadece onu da sordum

cofasoyu veya başka bir programları ücretli ve çok yüksek ücretleri var bunları öğrenme aşamasında insan bu fiyatları veremiyor ben de bir çözüm arıyorum

QelectroTech elektrik kumanda ve proje programı ben çizim programı kullanamıyordum bununla ufak çizimler yapmaya başladım son sürümünü internetten bulup indirin ana menüsü Türkçe yeni sürümün

QelectroTech elektrik kumanda ve proje programı ben çizim programı kullanamıyordum bununla ufak çizimler yapmaya başladım son sürümünü internetten bulup indirin ana menüsü Türkçe yeni sürümün
az önce yine bu sayfada QelectroTech u biri önermişti kurdum ama eski sürüm galiba türkçe seçeneğide yok bi araştırayım

Cofaso yu indirmeyi bilirsen parali değil bence iyice araştırmalısin sonuçta sen bir sirket degilsin ucretsiz surumunu indirip kullanabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri