Elektrik Hattından kablo çekme

Öncelikle Selamun Aleyküm. Hattan priz kablosu çekmek istedim lakin 4 mavi 3 siyah birde kirmızı kablo vardi yani topraklama yoktu. Birkac denemeden sonra yakın odadaki mavi ve kahverengi kablosu olan lamba yanmaz oldu kontrol ettigimde ikisinede elektrik gelmiyodu. Neden kaynaklanmış olabilir yardımcı olursanız sevinirim. Not : Priz kablosu topraklamassı olan başka bir prizden çektim

tabi amac uzum yemek degil herzamanki gibi bağcıyı dövmek olunca dogal olarak en usta benim! en muthis usta benim! diye devam ediyorsunuz bu şekilde . Ben usta diyorum ve birisine birşey soylerken de kimsenin onayini istemem beklemem. demeyen demesin o kendi bileceği is.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
tabi amac uzum yemek degil herzamanki gibi bağcıyı dövmek olunca dogal olarak en usta benim! en muthis usta benim! diye devam ediyorsunuz bu şekilde . Ben usta diyorum ve birisine birşey soylerken de kimsenin onayini istemem beklemem. demeyen demesin o kendi bileceği is.
Evet taze üzüm yiyelim , kuru üzüm yiyelim , pastaya keke katalım . Hoşafını yapıp içelim ama doğal yapısını bozup insan aklını uçuran sulu formatlara sokmayalım ( @paskomya ustam bak sana söylüyorum özellikle :) ) . İnsan aklının başında olması ve aklı başında kararlar alabilmesi lazım usta sıfatını hak edebilmesi için bizce. Herkese hayırlı hafta sonları .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri