ELEKTRİK GİTTİİ!!

ahmetr61

Üye
arkadaşlar fotoselli yani sensörlü lambayı değiştirmek istiyodum sökerken yanlışlıkla faz ile nötr birbirine değdi pat ettisonra baktım uçta elektrik yok üst katların lambarıda yanmıyo ziller de çalışmıyo sadece evlere elektrik gidiyo apartman elektriği çalışmıyo tüm sigortalara baktım ama atan yok yardım edin lütfen :(

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kontrol kalemi ile ortak kullanım hattının sigortasının giriş-çıkışlarını kontrol edin. Sigorta açık görünüyordur ama içinden açmış olabilir. Sigortayı kapatıp-açarsanız düzelebilir.

Kontrol edip sonucu yazarsınız.

Kontrol kalemi ile ortak kullanım hattının sigortasının giriş-çıkışlarını kontrol edin. Sigorta açık görünüyordur ama içinden açmış olabilir. Sigortayı kapatıp-açarsanız düzelebilir.

Kontrol edip sonucu yazarsınız.
affedersen bu ortak kullanım hatıı ne oluyo tamam 4 daire 5 sayaç var 5 inci ayrı sayaç mı diyecem ama onun sigortasını indirdiğimde elektrik kesilmemişti

Evet dairelerden hariç olan 5. sayaç ortak kullanım olmalı.

Sayaç panosunda merdiven otomatiği varmı? Merdiven otomatiğinden- sensör lambalı tesisata çevrildiyse merdiven otomatiğindeki anahtar da yanmış olabilir.

Evet dairelerden hariç olan 5. sayaç ortak kullanım olmalı.

Sayaç panosunda merdiven otomatiği varmı? Merdiven otomatiğinden- sensör lambalı tesisata çevrildiyse merdiven otomatiğindeki anahtar da yanmış olabilir.
ya panoda 4 sayaç var şimdi farkettim sayaçlardan biri çalışmıyo ama alttaki 4 sigortada açık ne olcak

Son düzenleme:
Eğer sensörlü lambalar merdiven otomatiğinden çalışıyor ise merdiven otomatiğinin sigortası atmıştır. ''cam sigorta''

Eğer sensörlü lambalar merdiven otomatiğinden çalışıyor ise merdiven otomatiğinin sigortası atmıştır. ''cam sigorta''
şunu bilsem yeter 4 sayacın altında 4 sigorta var 4 sigortada kalkık ama sayaçlardan biri çalışmıyor bu ne demek oluyor sigorta uçlarını konrol edemiyorumki kapamışlar her tarafını

Düşük bir ihtimal ama merdiven otomatiği dairelerden birinden beslenmiş ise, sigortası o dairenin içindeki sigorta panosunda olabilir.

Düşük bir ihtimal ama merdiven otomatiği dairelerden birinden beslenmiş ise, sigortası o dairenin içindeki sigorta panosunda olabilir.

arkadaslar sayacın sigortasını buldum sayacı çalıştırdım sayacın çıkışlarınıda kontrol ettim elektrik var. ama lambalar ve ziller calismiyor acaba tesisatmi yandi
sigoryada fotograftaki gibi atamamis attirip yeniden actim sayac calisti sorun ne

Ekli dosyalar

• 1393486184865.jpg
    1393486184865.jpg
    21.9 KB · Görüntüleme: 31
Panonun içerisinde merdiven otomatiği varmı diye bak, Merdiven otomatiğinin üzerinde bulunan anahtarı ''devamlı'' moduna alıp lambaları sensörlü lamba ile değiştiriyorlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,150
Son üye
Sqnax

Yeni konular

Geri