Elektirikli yerden ısıtma kademe nasıl oluyor

iyi günler foruma internette araştırma yaparken denk geldim ve bir soru sormak istiyorum. elektrikli yerden ısıtıcı aldım ürünü işyerinde kullanıcam studyoda ürün bu https://urun.n11.com/isitici/ufo-isiticidan-daha-verimli-elektrikli-hali-alti-isitici-sok-P134211731 fakat bu elektrikli battaniye mantığıyla çalışıyormuş galiba ama kademe ayarı yok satıcya sordum ürün 180x290 cm olan ürünü aldım ve bunun 900watt gibi bir tüketimi olduğunu soyledi buna elektrikli battaniyeler gibi kademe eklenebilir mi nasıl bir şey bağlamam gerekiyor. Not elektirikci değilim fotoğrafçıcıyım ona göre bir elektronikçiye aparat yaptırayım

Kardeş zaten maximum harcaması tüm yüzey için 900w olan ısıtıcı nın nesini kısacaksın?
Bir elektrik sobasının bir gözü kadar ancak yakıyor.

Elindeki ısıtıcı üretilirken zaten hissedikebilecek en düşük güçte üretiliyor. Çünkü ısınan hava yükselir ve ne kadar ısıtırsa o kadar hissedersin. Çok az miktarda ısı kaybı oluşur. Az ısıtması yerine uyguladığın alana bir termostat bağlayarak daha etkin bir sonuç alırsın. Buna benzer ürünleri daha düşük güçte çalıştırmak verimini düşürür. Ben ofisimde direk üreticiden aldığım karbon ısıtıcı film kullanıyorum. Ve akşama kadar fişe takılı. 80w civarında gücü var. Dimmer vs gerek yok. Zaten rezistansın üreteceği en düşük ısıya göre tasarlanıyorlar.

Arkadaşlar merhaba, 40 watt ve 80 watt kademeli eletrikli battaniyenin içinde tek rezistans var. ılık ve sıcak olarak 2 kademeli. Kumanda düğmesinin devresini inceledim.Multimetreyle ölçtüm, çıkışıda 220 volt....Diyotla akımı yarılandırarak kademeli yapmışlar esasında.Devredeki diyotun bir tanesinin görevini anladım ama diğer diyot ne işe yarıyor anlayamadım. Resimde açıklaması var. Size zahmet bakar mısınız?

Ekli dosyalar

• Anlık görüntü10.png
    Anlık görüntü10.png
    550 KB · Görüntüleme: 17
Arkadaşlar merhaba, 40 watt ve 80 watt kademeli eletrikli battaniyenin içinde tek rezistans var. ılık ve sıcak olarak 2 kademeli. Kumanda düğmesinin devresini inceledim.Multimetreyle ölçtüm, çıkışıda 220 volt....Diyotla akımı yarılandırarak kademeli yapmışlar esasında.Devredeki diyotun bir tanesinin görevini anladım ama diğer diyot ne işe yarıyor anlayamadım. Resimde açıklaması var. Size zahmet bakar mısınız?
Yarım dalga DC oluşturmaktan başka işi yok gözüküyor led diyotlar için. Çok sallamıyorumdur inşallah.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri