El terlemesi için iyontoferez cihazı yapımı yardım lütfen

Merakla takip ediyorum... İnşallah faydasını görürsünüz. bu arada yalıtıma çok dikkat edin, elektrik bandını hunharca, bol bol harcayın.

trafo sayesinde galvanik izolasyonda sağlanıyor hiçbir şekilde 220v a çarpılmassın merak etme. trafonun gücünü 5-10w 40v olarak almalısın çünkü doğrulunca zaten 55-60v u bulacak.akım çok düşük olacağından voltaj elini suya soktuğundada düşmeyecek.amaç iyon akışı (daldırma galvaniz gibi :D )
5-10w 40v trafo bulamadığım için bi türlü toparlayamadım sistemi özel sipariş verdik sarıcaklar inşallah olur.

20150828_174331.jpg
olur tabi basit bir trafo zaten.
Hocam malzemeler yeni elime geçti isterseniz bı bakın sizce bi sakıncası varmı bu malzemelerin, bunlar olur mu, olmaz dediğiniz varsa değiştireyim elektronikçi en yakın bunları verebildi. Trafoyu özel sardırdık. Sigorta 1A 250V saygılar..

evet bunlar doğru malzemeler fakat potansiyometreye gerek yok.

hayır malesef. okadar akım potansiyometre üzerinden geçemez. yanar

Direnc yerine potansiyometre koymayi düsündüm olabilir mi acaba kontrollü bi sistem olması açısından ?
Çıkış devresine triyak falan tak dicem ama sen uğraşıcaksın. En iyisi trafonun girişine elektrik lambaları için olan dimmeri tak işin görülsün.
@by lent bu konuya bir el atalım sevaptır.

Son düzenleme:
Çıkış devresine triyak falan tak dicem ama sen uğraşıcaksın. En iyisi trafonun girişine elektrik lambaları için olan dimmeri tak işin görülsün.
@by lent bu konuya bir el atalım sevaptır.
Agam konu başında el attım beğenilmedi daha ne yapam, Main Loop arkadaşımızın devresi uygun görüldü *ki gördüğüm aynı mantık yani bana verilen cevap verilmedi* bunun gibi bir şeydi akımın tamamını yiyeceğim!

Agam konu başında el attım beğenilmedi daha ne yapam, Main Loop arkadaşımızın devresi uygun görüldü *ki gördüğüm aynı mantık yani bana verilen cevap verilmedi* bunun gibi bir şeydi akımın tamamını yiyeceğim!
"Benden elektrik alamayana trafo takarlar" diyosun yani...

Forum istatistikleri

Konular
128,410
Kullanıcılar
450,317
Son üye
denizkurt000

Yeni konular

Geri