ekrana görüntü gelmiyor

merhaba arkadaşlar benim şöyle bir sorunum:bundan iki gün önce bilgisyarım da uğraşırken bilgisyarım dondu daha sonra tekrar açtım fakat ekran açılmadı dünde denedim fakat ekran yine açılmadı rami ekran kartını girişleri kontrol ettim fakat sonuç aynı bu konuda bana yardım edebilecek olan var mı

Bilgisayarın açılıyor da ekrana mı görüntü gelmiyor. yoksa bilgisayarın hiç açılmıyor sebebinimi soruyorsun. sadece ekrana görüntü gelmiyorsa ekran kartı veya monitördür. ama bilgisayar açılmıyorsa birçok sebebi olabilir. mesala anakartta ışık varsa yada pc de ötme sesi varsa güç kaynağında sorun yoktur. anakart üzerinde takılı ram ve benzeri parçalara bakarsın. yani kısacası sakin ve adım adım gitmen lazım

sn allforum kasa çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor.bunun için yardım eder misiniz.işlemci ışığı filan da yanıyor ama anlayamadım.

bios pilini degiştirn abi

makineni açılırken f8 ile güvenli modda açmayı dene ozaman bakalım görüntü gelecek mi_? görüntü gelmezse ekran kartın bozulmuş olabilir, onu değiştirip bir daha dene

Ekran kartını sök ana kartın ekran çıkışına tak monitörü. Görüntü gelirse ekran kartın gitmiş olabilir, yok hala gelmiyorsa sorun monitöründe olabilir.

monitörün güç ışığı yanıyormu? yanmıyorsa arkasından girişlerini kontrol et.eğer monütörün gücünü kasadan alıyorsa kasanın güç çıkışındada bi sorun olabilir.

keran kartını remi sok ve tekrar tak aynı problem bazen bendede oluyor

görüntü gelmeden nasıl format atacak pc ye.

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri