Durulama Sorunu

Herkese Merhabalar,Hayırlı İşler.
BEKO D7102 E model bir çamaşır makinemiz var.Program başlattıktan sonra ana yıkama esnasında herhangi bir problem olmadan çalışıyor.Daha sonra yumuşatıcı alma işlemine başlamıyor bir süre bekledikten sonra durulama ışığı yanıp sönmeye başlıyor ve makine bu şekilde kalıyor.Test moduna aldığımda su ventili çalışıyor ve test sonunda herhangi bir arıza kodu çıkmıyor.Test bitince tekrar deniyorum ancak aynı sorunu tekrar yapıp yumuşatıcı alımında takılıyor.Programı iptal edip direk durulama programı başlatmayı denedim yine olmadı.Yumuşatıcı adımlarını mecburen es geçiyoruz ve direk sıkma yaptırıp çamaşırları çıkartıyoruz.Ben sıkıntının program hafızasından olabileceğini düşünüyorum.Eğer öyleyse kartı söküp kart tamircisinde yeniden program yükleteceğim.Tecrübeli ve bilgili arkadaşların fikir ve düşüncelerini bekliyorum.

Son düzenleme:
güzel kardeşim ana yıkama sonrası suyunu boşaltıyormu
suyunu boşattıktan sonra takip ed durulama suyunu aldırma aşamasında deterjan çekmecesini çıkar çok az su aldığını görürsen ventil arızalı demektir.çokça başıma geldi.

güzel kardeşim ana yıkama sonrası suyunu boşaltıyormu
suyunu boşattıktan sonra takip ed durulama suyunu aldırma aşamasında deterjan çekmecesini çıkar çok az su aldığını görürsen ventil arızalı demektir.çokça başıma geldi.

Ana yıkama sonrası suyu boşaltıyor.Ancak ventil test modunda çalışıyor. Bu arada biraz önce çalıştırdığımda takip ettim durulamada değil yumuşatıcı sırası geldiğinde takılıyor makine.Ancak sadece durulama yaptırmak istediğimde durulama programı başlamıyor. Soru metnini değiştiriyorum hemen.

ventil test programında çalışabilir dikkate alma dediğim gibi takip edin normal program seyrinde ventile elektrik gelmesine rağmen çalışmıyor olabilir.

ventil test programında çalışabilir dikkate alma dediğim gibi takip edin normal program seyrinde ventile elektrik gelmesine rağmen çalışmıyor olabilir.

Program seyrinde kontrol ettim ventile hiç elektrik gelmiyor. Test modunda çalışıyor her iki ventildende su geliyor ama normal yıkamada elektrik gitmiyor nasıl oluyor anlamadım kartı söküp yeniden program yükletirsem düzelir diye düşünüyorum ben bi deneyecem olmazsa ventili değişirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri