Duman Dedektörü bağlantısı

arkadaşlar bizde fabrikaya yangın alarmı yaptırdık.duman dedektörleri durmadan ikaz veriyor sirenler çalıyor.sirenleri devre dısı bıraktık şimdilik.temizliyoruz takıyoruz bir iki gün sonra tekrar alarm veriyor.nedeni nedir çözümü nedi rbilen varmı.bir dedektör için konusmuyorum farklı farklı yerlerde bu sorun cıkıyor...

aynı sorunu bizde yaşadık topraklama sistemini kontrol edersen faydasını görürsün

Nerdeyse 10 yıl önce alınmış bir Duman Dedektörü var ve bağlantısını cözemedim.

Üzerinde S1, S2 , L1 ve C1 bağlantı noktaları var bunların hangisi Artı ve Eksi ?

netde bakındım sadece devre şemaları var en son forum sayfanızı buldum ve öğretici bilgiler mevcut yalnız yazdığım sorunla ilgili birşey bulamadım yardımlarınızı bekliyorum.

teşekkürler.

ürünün markasını soracak olursanız üzerinde şöyle yazıyor.

Sense Fire Protechtion Inc.
Photoelectric
Model : CL-180

16 - 32 VDC yazıyor

Merhabalar ;
Sense fire getiren firma (arya yangın ve güvenlik sistemleri) teknik müdürüyüm.
Elinizdeki dedektör röleli dedektör diye geçmektedir. L1 (+) C1(-) S1(kontak +) S2 (kontak -)dir. ayrıca L2 ve C2 de mevcuttur. Bunlarda L2 (+) çıkış C2 (-) çıkıştır. Bu çıkışlar diger yangın elemanlarına bağlantı için kullanılır.
Diger ayrıntılı bilgileri ARYA 02122108250 duman dedektörü, itfaiye ruhsatı alımı, duman maskesi, yangın tüpü, yangın merdiveni, yangın söndürme cihazı adresimizde veya 0212 210 82 50 nolu telefondan alabilirsin.

arkadaşlar bizde fabrikaya yangın alarmı yaptırdık.duman dedektörleri durmadan ikaz veriyor sirenler çalıyor.sirenleri devre dısı bıraktık şimdilik.temizliyoruz takıyoruz bir iki gün sonra tekrar alarm veriyor.nedeni nedir çözümü nedi rbilen varmı.bir dedektör için konusmuyorum farklı farklı yerlerde bu sorun cıkıyor...

Sn. ibosch01,
Ben olsam öncelikle gerilimin sağlıklı olup olmadığına bakarım, sonrasında ise kabloları kontrol ederim. Çoğunluğu aynı şekilde davranıyorsa dedektörlerde problem olması düşük bir ihtimal. Müşterilerimizden biri kablolamasını kendi elemanlarına yaptırmıştı ve kabloların hangi dedektörlere girdiği çıktığı belli olmadığı için bir gece saat 3'e kadar kabloları aramakla geçmişti. Genellikle benim gördüğüm arızalarda yaptığımız kontrol aşaması yukarıdaki gibidir.

Saygılarımla,

bilen yokmu yoksa konuyu yanlış yeremi actım acaba ????
------------------
mi actım acaba ????

Son düzenleme:
C1 VE L1 COM yani EKSİ UCU, DİĞERLERİ ZON KLEMENSİNE GİRİLEN UÇLARDIR...

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri