DSC 1616 panelde aux çıkışları neden yüksek çıkar?

ALPX

Üye
slm benim daha önce başıma gelmeyen bi sorunum var dsc 1616 panel var müşterimde alrmı susturmakiçin siren kablosunu kesmiş neyse ben gittim bağlantıları yaptım aküyü taktım baktımki akü ısınıyor anormallik olduğunu anladım ölçtüm baktım 21 volt var aux çıkışıda aynı tuhaf olan aküyü taktımı 14 oluyor niye yapıyor neden olur ??:confused:

aux cıkısından 21v alman imkansız.giris trafosunu 24volt takmıs olmayasın.normalde 14-15v civarı olması lazım.yüksek takılmıs ise regüle devresi bozulmus olabilir.

ustam trafo da sorun yok 16 aux ve batarya çıkışları 21 ben paneli değiştirdim sorun yok

panelin besleme sorunu diyotlar değişince sorun düzeliyor garantili ise servise gönder ... değilse yardımcı olmaya çalışırız.. saygılarımla

teşekkürler cevap için diyottanda yapabilir panel 1616 devre basit değil ben tamir için değil sorunun kaynağnı öğrenmek için yazdım
paneli gönderdim bormede orada bakacaklar cevaba teşekkürler

Son düzenleme:
Sayın ALPX ,

Teknik servise arızalı olarak göndermiş olduğunuz panelin son durumu hakkında bilgi verebilirmisiniz...Ne oldu hallettiler mi ?

Saygılarımla,

evet ustam yapıldı geldi neyi değiştğini bilmiyorum

evet ustam yapıldı geldi neyi değiştğini bilmiyorum

Merhaba ALPX ...

Cevap için çok saol. Sağlam olarak gelmesi de sevindirici bir olay ..Gerçekten senin adına çok sevindim.

Eyvallah.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri