Dolum Makinesi

mhmt_mkt

Üye
ben iki musluğu olan birde yürüyen bantı olan basit bir dolum makinesi yapmak istiyorum. Bardağı yürüyen banta koyduğumuzda ilerlicek ve birinci musluğa gelince durucak birinci musluk doldurduktan sonra ikinci musluğa gelince yine durucak ve dolum yapılacak. Böyle bir sıvı dolum işlemi için bana mekanik tasarımı hakkında bilgi verebilirmisiniz mekanikle ilgili çok fazla bilgim yok vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler

arkadaşlar hiç bilgisi olan yok mu bu konuda yahu ?

Hocam o dediğin burdan öyle kolay anlatılabilecek bir şey değil. Elbette herkesin kafasında birşey canlanıyordur ancak insanlar olarak kafamızdaki karşıdaki insana aktarmak da çok zor iş.

ben iki musluğu olan birde yürüyen bantı olan basit bir dolum makinesi yapmak istiyorum. Bardağı yürüyen banta koyduğumuzda ilerlicek ve birinci musluğa gelince durucak birinci musluk doldurduktan sonra ikinci musluğa gelince yine durucak ve dolum yapılacak. ...................

sn mhmt_mkt,
yapılacak işin bundan sonraki prosedürü iş önlügünü giyip atölyeye inmek veya mekanik işleri yapan birileri ile oturup pazarlık etmektir.....

Sensörlü ve pnömatik vanalı bir sistem tasarlamalısın. Sensör bardak birinci musluğun altına geldiğinde bant motoruna dur komutu verecek ve birinci musluğun pnömatik kontrollü vanası açılacak, tabi bardağa birde seviye kontrolü olacak. İstenen seviyeye kadar doldurunca pnömatik kontrollü vanayı kapatacak ve tekrar bant motorunu harekete geçirecek. Aynı şeyleri ikinci musluk içinde düşünebilirsin...

öncelikle bi konveyör bant, step motor, PIC devresi, ve pnömatik devre bilginin olması gerekiyor. step motora konveyör bandı döndürecek, sonra PIC gerekli yerlerde motorun dönmesini ve durmasını sağlayacak, sıvıda pnömatik devre ile sağlanacak. pnömatik devre kullanılmalımı pek emin değilim. bir ön bilgi olabilir bu dediklerim

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri