Dokunmatik Panelde PLC'nin Saydığı Zamanı Görüntüleme Hakkında Yardım

Selam arkadaşlar bir sorunum var. Fatek plc içinde oluşturduğum zaman rölesi yada sayıcını saydığı değeri o plc ile haberleşen dokunmatik panelde görüntülemem gerekiyor bunu nasıl yapabilirim dokunmatik panel register olan değerleri gösterebiliyor zamanı nasıl bu formata çevirebilirim yada daha başka bir yolu varmı?
yardımcı olursanız sevinirim yardımınız için şimdiden teşekkürler..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
1 sn lik pulse devresini kullanarak saydırma zamanı diye bir world adresine toplatacaksın
yani 1 sn lik pulse devresi saydırma world adresi+1= saydırma world adresi

sen kaça kadar saydırmak istiyorsan örneğin saydırma zamanı <=60 (y0) büyükse ve eiştseyi ise saydırma zamanı 60>= saydırma zamanı mov 0 sıfırlamak için kullanabilirsin.
Ayrıca bu değer 60 olmayabilir onada bir world adresi verip ekrandan numerik inputa değer atayıp zamanı ekrandan girebilirsin.

Kullandığın timerı veya sayıcıyı bir registera move et.
Move ettiğin registerı dokunmatik paneldeki Numeric Display fonksiyonunu kullanarak görüntüleyebilirsin.

move fonksyonunu kullandım oldu çok teşekkür ederim arkadaşlar..:))

Benim şuana kadar kullandığım çoğu TP'de T ve C'ler direk kullanılamıyor.

delta dop-b serisinde okuyabiliyorsun..

Delta'da okunuyor diye diğer tüm ekranlarda da okunuyor anlamına gelmiyor.
Demekki şebalettin delta ekran kullanmıyor, direk olarak kullanılmayan bir ekranda çalışıyor.
Hani nerde kullanılıyor, nerde kullanılmıyor tartışmasına girmeye gerek yok.
Direk olarak T ve C'lerin kullanıldığı bir TP'de çalışıyor olsa zaten böyle birşey sormaz.

Delta'da okunuyor diye diğer tüm ekranlarda da okunuyor anlamına gelmiyor.
Demekki şebalettin delta ekran kullanmıyor, direk olarak kullanılmayan bir ekranda çalışıyor.
Hani nerde kullanılıyor, nerde kullanılmıyor tartışmasına girmeye gerek yok.
Direk olarak T ve C'lerin kullanıldığı bir TP'de çalışıyor olsa zaten böyle birşey sormaz.

bende zaten git delta al elindekini tp yide çöpe at demedim.Okunabiliyor dedim sadece..ayrıca yazdıklarımdan nerde kullanılıyor nerde kullanılmıyor tartışmasını doğuracak bir sonuç çıkartmanız ilgi çekici ..

1 saniyelik timer ile beraberinde winproladder da 62 numaralı fonksiyonu kullanabilirsiniz..

Description :
When conversion control "EN" = 1 or from 0 to 1( P instruction) , will convert the second data from the S~S+1 32-bit register into the equivalent hour : minute : second time value and store it in the three successive registers D~D+2. All the data in this instruction is represented in binary (if there is a negative value it is represented using the 2's complement.)
After convert to hour : minute : second value, the minute : second value can only be in the range of -59 to 59, and the hour number can be in the range of -32768 to 32767 hours. Because of this, the maximum limit of D is -32768 hours, -59 minutes, -59 seconds to 32767 hours, 59 minutes, 59 seconds, the corresponding second value of S which is in the range of -117968399 to 117964799 seconds. If the S value exceeds this range, this instruction cannot be carried out, and will set the over range flag "OVR" to 1. If S = 0 then result is 0 flag "D = 0" will be set to 1.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri